Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2010
12.11.2010 18:06

Kandydat PSL do sejmiku prowadził po pijanemu

41-letni Marek K. miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Kandydujący w województwie lubelskim Marek K. został zatrzymany przez policję podczas jazdy samochodem po pijanemu. Zrezygnował z kandydowania po tym, jak wezwały go do tego władze partii.

Zarząd wojewódzki PSL w oświadczeniu napisał, że prowadzenie samochodu po pijanemu jest _ godne napiętnowania _. - _ Jest dla nas oczywiste, że Pan Marek K. musi zrezygnować z kandydowania do sejmiku z listy PSL _ - głosi oświadczenie podpisane przez szefa PSL na Lubelszczyźnie Krzysztofa Hetmana.

_ - W tej kwestii jesteśmy zgodni, że zasługi, osobiste przymioty czy fakt koleżeństwa nie mogą wpływać na naszą obiektywną ocenę złej i niedopuszczalnej sytuacji _ - napisano w oświadczeniu.

Zarząd wojewódzki PSL podkreśla, że mimo dotychczasowej nienagannej służby publicznej Marka K. nie ma _ żadnego usprawiedliwienia dla lekkomyślności oraz narażania zdrowia i życia swojego i innych użytkowników dróg _. Marek K. w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział, że podjął już decyzję o rezygnacji z kandydowania.

O przyłapaniu kandydata PSL na jeździe po pijanemu napisał portal internetowy Moje Miasto Lubartów. 41-letni Marek K., mieszkaniec Lubartowa, kandydat PSL z okręgu nr 2, został zatrzymany przez policję w czwartek o godz. 13 w Lubartowie.

Jak powiedział rzecznik prasowy komendy policji w Lubartowie Artur Marczuk zgłoszenie o samochodzie, którego kierowca może być pijany, policja otrzymała telefonicznie. _ - Policjanci zatrzymali samochód. Badanie kierowcy, 41-letniego mieszkańca Lubartowa, wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie _ - powiedział Marczuk. Marek K. został zwolniony do domu. Za jazdę po pijanemu grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Tagi: wybory samorządowe 2010, psl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz