Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kandydatka PO na prezydenta Gorzowa zachęca do dyskusji o mieście

0
Podziel się

Przebudujemy centrum Gorzowa - akcja zorganizowana od czwartku pod takim
hasłem ma zachęcić mieszkańców do dyskusji na temat wyglądu miasta i jego przyszłości
architektonicznej. Twarzą akcji jest kandydatka PO na prezydenta Gorzowa Krystyna Skibińska.

bEiPVwPV

Przebudujemy centrum Gorzowa - akcja zorganizowana od czwartku pod takim hasłem ma zachęcić mieszkańców do dyskusji na temat wyglądu miasta i jego przyszłości architektonicznej. Twarzą akcji jest kandydatka PO na prezydenta Gorzowa Krystyna Skibińska.

"Chcemy, by Gorzów stał się miastem przyjaznym dla wszystkich i dlatego zachęcamy do dyskusji jego mieszkańców. Do końca września każdy z nas może też złożyć wniosek do budżetu miasta na 2011 rok" - powiedziała w czwartek Krystyna Sibińska, kandydatka PO na prezydenta Gorzowa Wlkp.

"Gorzowowi brakuje indywidualnego charakteru, jasnej wizji zagospodarowania. Jest smutno, bo nie ma starówki, a nie brakuje zaniedbanych podwórek" - mówiła Skibińska, która jest przewodniczącą rady miasta. Wspomniała też o zaniedbanych miejskich terenach zielonych.

bEiPVwPX

Organizatorami akcji przebudowy centrum miasta są Stowarzyszenie Razem dla Gorzowa i klub radnych PO, przy wsparciu gorzowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej.

Swoje pomysły zmian Skibińska pokazała korzystając m.in. z pracy poznańskiej pracowni architektonicznej, która zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie Urbanistyczno-Architektonicznym na opracowanie projektu zagospodarowania i zabudowy centrum Gorzowa. Konkurs odbył się jesienią ubiegłego roku.

"Przyniósł 50 prac zespołów architektoniczno-urbanistycznych. Odkrywają one niesamowity potencjał Gorzowa. Korzystając z tych podpowiedzi możliwe jest opracowanie spójnej strategii rozwoju miasta" - napisała Sibińska na swojej stronie internetowej, gdzie mieszkańcy mogą dzielić się pomysłami na temat przyszłości architektonicznej miasta. (PAP)

mrd/la/ mag/

bEiPVwQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)