Notowania

wiadomości
12.01.2014 13:44

Kąpiel morsów i szybka jazda z mistrzami kierownicy podczas WOŚP w Olsztynie

Wspólna kąpiel kilkudziesięciu morsów - ludzi kąpiących się zimą, jazda z kierowcami rajdowymi czy prezentacja samochodów z czasów PRL oraz starych motocykli to atrakcje przygotowane w niedzielę przez olsztyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wspólna kąpiel kilkudziesięciu morsów - ludzi kąpiących się zimą, jazda z kierowcami rajdowymi czy prezentacja samochodów z czasów PRL oraz starych motocykli to atrakcje przygotowane w niedzielę przez olsztyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. *

Większość imprez odbywa się na olsztyńskim Starym Mieście.

Jedną z pierwszych atrakcji była kąpiel olsztyńskich morsów, którzy co roku wspierają Orkiestrę. Jednak tym razem postanowili kąpać się nie w jeziorze, ale zanurzyli się w dwóch basenach wypełnionych wodą z lodem, ustawionych na staromiejskim rynku.

Najpierw członkowie klubu zrobili rozgrzewkę a potem przy akompaniamencie bębnów wskakiwali do zimnej wody w basenach. Mimo niesprzyjającej pogody nie zabrakło Olsztynian podziwiających wyczyny morsów.

Miłośnicy pojazdów w stylu retro mogą na starówce oglądać stare motocykle oraz samochody z czasów PRL: trabanty, warszawy i syreny. Można również obejrzeć milicyjną nyskę i dawne wyposażenie i umundurowanie funkcjonariusza milicji.

Dla spragnionych mocnych wrażeń rajdowi kierowcy przygotowali specjalną trasę. Chętni mogą przejechać się rajdowymi autami na jednej z ulic w centrum Olsztyna, kierowcy prezentują swoje umiejętności, kręcąc tak zwane bączki czy pokonując szybko wiraże.

Szpital miejski i dziecięcy w Olsztynie zorganizował bezpłatne porady lekarzy specjalistów. Pacjenci mogą się przebadać u ortopedów, onkologów, laryngologów, chirurgów i okulistów.

Miejska Policja w Elblągu wystawiła na licytację historyczną już tabliczkę z napisem "Komenda Wojewódzka Policji w Elblągu". Można też wylicytować "żółtą barierkę", która była elementem infrastruktury miejskiej w Olsztynie. Przed laty urząd miasta zaczął wymieniać żółte barierki na bardziej pasujące do architektury a jedną ze zdemontowanych barierek prezydent Olsztyna przekazał na rzecz WOŚP. Można też wziąć udział w licytacji 3 ton węgla, które przekazało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie.

W jednym z centrów handlowych Olsztyna od rana do późnego wieczora będzie trwało szycie wielkiego serca Olsztyna. Na rynku Starego Miasta o godz. 15-tej rozpocznie się koncert; jedną z gwiazd będzie olsztyński zespół Enej. (PAP)

ali/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz