Notowania

kara śmierci
11.07.2013 08:23

Kara śmierci dla czterech mężczyzn za handel narkotykami

Skazana czwórka mężczyzn miała wprowadzić na rynek 50 kg heroiny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tamtaonline/CC BY-NC-SA/Flickr)

Wietnamski sąd wydał wyrok na czterech mężczyzn za handel narkotykami - poinformowały media państwowe z północnej części Wietnamu, gdzie odbywał się proces. Skazana czwórka miała wprowadzić na rynek 50 kg heroiny.

W Wietnamie obowiązuje bardzo surowe prawo antynarkotykowe. Każda osoba przyłapana z ponad 600 gramami heroiny lub ponad 20 kilogramami opium może być ukarana śmiercią.

Od listopada 2011 roku nie wykonano jednak w Wietnamie ani jednej egzekucji, ponieważ Unia Europejska zakazała eksportu substancji chemicznych, wykorzystywanych do śmiercionośnych zastrzyków. Obowiązująca do niedawna w Wietnamie ustawa wymieniała nazwy trzech substancji, jakie można było stosować przy egzekucjach; wszystkie były produkowane w krajach UE.

W związku z zaistniałą sytuacją w Wietnamie uchwalono nowe prawo, które pozwala na przeprowadzanie egzekucji przy użyciu substancji innych niż produkowane w UE. Nowa ustawa, która miała wejść w życie pod koniec czerwca, po prostu nie wymienia nazw substancji wykorzystywanych przy egzekucjach.

Obecnie w Wietnamie jest ponad 500 osób, które skazano na karę śmierci za przemyt narkotyków, gwałt i korupcję.

Czytaj więcej w Money.pl
Wracają do wykonywania kary śmierci Nowe prawo możliwi obejście unijnego zakazu eksportu specyfików, które mogą być użyte do łamania praw człowieka.
Na egzekucję czeka tam 8 tysięcy ludzi Nowy rząd premiera Nawaza Sharifa zdecydował, że wykonywane będą wszystkie wyroki śmierci.
Przejęli narkotyki o wartości 630 milionów euro Czarnorynkowa wartość tych narkotyków to ponad 630 milionów euro. Akcję przeprowadzono w ponad 30 krajach Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, na Karaibach i w Europie.
Tagi: kara śmierci, wietnam, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz