Notowania

wiadomości
03.09.2013 13:40

Kard. Nycz: sobota - dniem postu i modlitwy o pokój w Syrii

Sobota, 7 września, ma być dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie - głosi wydany we wtorek komunikat metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sobota, 7 września, ma być dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie - głosi wydany we wtorek komunikat metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. *

"Podejmując wolę papieża Franciszka, który postanowił +ogłosić w całym Kościele 7 września, wigilię święta Narodzenia Maryi, Królowej Pokoju, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie", proszę, aby tego dnia gorącym sercem podjąć papieskie wezwanie" - napisał kard. Nycz w komunikacie.

Hierarcha podkreśla w nim, że poszcząc i modląc się, włączmy się w wielkie wołanie całego Kościoła o pokój. "W tym dniu, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca tradycyjnie gromadzimy się, aby oddać cześć niepokalanemu sercu Maryi. Niech sobotnie nabożeństwo, 7 września, dedykowane będzie błagalnej modlitwie o pokój za Jej wstawiennictwem. Podejmijmy tę modlitwę we wszystkich parafiach i wspólnotach naszej archidiecezji, włączając w nasze wołanie apel papieża Franciszka i modlitwę o pokój błogosławionego Jana Pawła II" - apeluje w komunikacie metropolita warszawski.

Kard. Nycz w wydanym komunikacie zamieszcza też apel papieża Franciszka, w którym Ojciec Święty napisał m.in.: "W dniu dzisiejszym, drodzy bracia i siostry, chciałbym wyrazić krzyk, wznoszący się z rosnącym niepokojem z każdego zakątka ziemi, z każdego narodu, z serca każdego człowieka, z jednej wielkiej rodziny, jaką jest ludzkość: jest to wołanie o pokój! To jest wołanie z mocą: chcemy świata pokojowego, chcemy być ludźmi pokoju, chcemy, aby w tym naszym społeczeństwie, dręczonym podziałami i konfliktami, zapanował pokój; nigdy więcej wojny! Nigdy więcej wojny! Pokój jest zbyt cennym darem - trzeba go szerzyć i chronić".

Papież podkreśla w nim, że to "nie kultura starcia, nie kultura konfliktu buduje współżycie w narodach i między narodami, ale ta: kultura spotkania, kultura dialogu; ta jest jedyną drogą do pokoju". I dodaje: "Niech wołanie o pokój wzniesie się głośno, aby dotarło do serc wszystkich ludzi i aby wszyscy złożyli broń i pozwolili, by kierowało nimi pragnienie pokoju". (PAP)

skz/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz