Notowania

sodano
16.04.2010 14:49

Kard. Sodano i abp Michalik wygłoszą żałobne homilie

Kardynał Angelo Sodano ma wygłosić homilię podczas sobotniej żałobnej mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie. W czasie pogrzebu pary prezydenckiej w Krakowie homilię wygłosi abp Józef Michalik - poinformowało w piątek biuro prasowe KEP.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kardynał Angelo Sodano ma wygłosić homilię podczas sobotniej żałobnej mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie. W czasie pogrzebu pary prezydenckiej w Krakowie homilię wygłosi abp Józef Michalik - poinformowało w piątek biuro prasowe KEP.

Obydwu liturgiom będzie przewodniczył Dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Sodano, który ma reprezentować papieża Benedykta XVI. Wcześniej w piątek bp Józef Guzdek, który przewodniczy Kościelnemu Komitetowi Organizacyjnemu informował, że kard. Sodano wygłosi także homilię w Krakowie.

Sobotnia msza św. na pl. Piłsudskiego, będąca pożegnaniem wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, rozpocznie się o godz. 13. Będzie ją koncelebrował Episkopat Polski pod przewodnictwem kard. Sodano. Początek i zakończenie homilii mówione będą w języku włoskim, natomiast jej zasadnicza część zostanie odczytana po polsku.

Przed błogosławieństwem modlitwę za tragicznie zmarłych odmówią przedstawiciele Kościołów prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego. Na zakończenie zgromadzeni odśpiewają pieśń "Boże, coś Polskę".

O godz. 18 w archikatedrze warszawskiej św. Jana rozpocznie się msza św. w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich. Uroczystości przy wystawionych trumnach z ciałami pary prezydenckiej przewodniczyć będzie metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Po mszy rozpocznie się modlitewne czuwanie, które zakończy się w niedzielę o godz. 7.

Pogrzeb prezydenckiej pary odbędzie się w niedzielę w Krakowie. Msza św. rozpocznie się w bazylice Mariackiej o godz. 14. Będzie jej również przewodniczył kard. Sodano. Wraz z nim mszę koncelebrować będą kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z Polski i z zagranicy. Homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Michalik.

Po mszy św. kondukt pogrzebowy przejdzie do katedry wawelskiej. Liturgię pogrzebową odprawi metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich zostaną złożone krypcie, która stanie się miejscem pamięci zarówno prezydenta jak i tch, którzy zginęli, pełniąc publiczną misję w służbie Polsce, a także ofiar z Katynia sprzed siedemdziesięciu lat. (PAP)

pro/ malk/ mag/

Tagi: sodano, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz