Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Karnowski o kontroli CBA w Sopocie: Polska jest państwem policyjnym

0
Podziel się

Zdaniem prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego
działania CBA wobec Urzędu Miejskiego w Sopocie świadczą o tym, że
Polska jest "państwem policyjnym". Karnowski zapowiedział, że
złoży skargę na CBA w związku z kontrolą przeprowadzoną w mieście
między styczniem a majem. CBA nie chce komentować sprawy.

bEjaDmhx

Zdaniem prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego działania CBA wobec Urzędu Miejskiego w Sopocie świadczą o tym, że Polska jest "państwem policyjnym". Karnowski zapowiedział, że złoży skargę na CBA w związku z kontrolą przeprowadzoną w mieście między styczniem a majem. CBA nie chce komentować sprawy.

Karnowski poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej, że między 15 stycznia a 29 maja Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło kolejną kontrolę w Urzędzie Miejskim w Sopocie.

Prezydent miasta relacjonował, że kontrola wykazała pięć nieprawidłowości. Funkcjonariusze CBA zarzucają miastu m.in., że nie naliczyło odsetek karnych wykonawcy nawierzchni tartanowej na stadionie za zmianę terminu zakończenia inwestycji. Taki sam zarzut dotyczący braku kar umownych dla wykonawcy prac dotyczy także opóźnień w budowie hali widowiskowo-sportowej.

bEjaDmhz

Zdaniem Karnowskiego CBA wykazało się "po raz kolejny niekompetencją" a zarzuty są bezzasadne. Wyjaśniał, że np. tartanu nie można było wcześniej położyć z powodu deszczowej pogody. Zapowiedział, że jeszcze w piątek przekaże swoje zastrzeżenia do raportu kontrolnego. Zamierza też wysłać skargę na działanie CBA do premiera i ministra sprawiedliwości.

"Po działaniach CBA wobec miasta Sopotu, po trałowym śledztwie, które jest prowadzone wobec miasta, po przesłuchaniu setek pracowników i radnych, uważam, że Polska na dzień dzisiejszy w Sopocie jest państwem policyjnym, gdzie prowadzone są polityczne śledztwa" - mówił Karnowski. Jego zdaniem CBA jest "wyjęte spod jakiejkolwiek kontroli".

"Chciałbym zapytać publicznie władze Rzeczpospolitej Polskiej, ile ta cała akcja CBA przeciwko miastu Sopot kosztuje? Ile kosztowała praca wszystkich funkcjonariuszy? Czy ktoś poniesie konsekwencje nękania kilkuset osób z Urzędu Miasta Sopotu i Rady Miasta Sopotu?" - pytał Karnowski.

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski potwierdził w piątek PAP, że raport z ostatniej kontroli trafił do prezydenta Sopotu. "Wszystkie procedury związane z tym raportem nie zostały jednak jeszcze zakończone i nie będziemy tego komentować. Tym bardziej nie będziemy się odnosić do stawianych nam oskarżeń" - dodał.

bEjaDmhF

18 maja odbyło się w Sopocie referendum ws. odwołanie Jacka Karnowskiego z funkcji prezydenta miasta. Większość głosujących poparła Karnowskiego.

Pomysł, aby to mieszkańcy kurortu zdecydowali o przyszłości prezydenta Sopotu, zgłosił on sam na początku lutego. Wcześniej gdańskie biuro Prokuratury Krajowej postawiło mu osiem zarzutów, w tym siedem o charakterze korupcyjnym. (PAP)

rop/ ura/ jra/

bEjaDmia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)