Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Karski chce, by Sikorski poparł tymczasowy rząd w Libii

0
Podziel się

Karol Karski (PiS) zwrócił się w piśmie do szefa polskiej dyplomacji
Radosława Sikorskiego o rozważenie cofnięcia przez Polskę uznania dla rządu Muammara Kadafiego i
poparcie tymczasowego rządu Libii.

bEgxFqOd

Karol Karski (PiS) zwrócił się w piśmie do szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego o rozważenie cofnięcia przez Polskę uznania dla rządu Muammara Kadafiego i poparcie tymczasowego rządu Libii.

"Zwracam się do Pana Ministra (Radosława Sikorskiego) o rozważenie cofnięcia przez Rzeczpospolitą Polską uznania dla istniejącego już tylko formalnie rządu Muammara Kadafiego i dokonanie uznania tymczasowego rządu Libii, który powstał w Bengazi" - czytamy w piśmie przesłanym w poniedziałek PAP.

Karski podkreśla, że "te przewidziane przepisami prawa międzynarodowego działania pomogą ustabilizować sytuację w Libii, a jednocześnie będą stanowiły wyraz naszej troski o to, by w państwie tym władzy nie przejęli fundamentaliści islamscy". Jego zdaniem, w ten sposób Polska mogłaby dać też pozytywny przykład innym państwom.

bEgxFqOf

Poseł zwrócił uwagę w piśmie, że sytuacja w Libii jest przedmiotem szczególnej troski społeczności międzynarodowej. "Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła bezprecedensową rezolucję zlecającą Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu przeprowadzenie postępowania w sprawie ataków na ludność cywilną w Libii. Rząd Muammara Kadafiego utracił już efektywną kontrolę nad większością terytorium państwa" - zaznacza. Dodaje, że jednocześnie powstają struktury opozycyjne, które wymagają wsparcia ze strony społeczności międzynarodowej. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

joko/ la/ gma/

bEgxFqOG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)