Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katarzyna Kacperczyk nowym wiceministrem w MSZ

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk powołał Katarzynę Kacperczyk na stanowisko
podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Nowo mianowana wiceminister obejmuje
funkcję z początkiem listopada; będzie odpowiadała m.in. za dyplomację ekonomiczną Polski.

bEsvyzFN

Premier Donald Tusk powołał Katarzynę Kacperczyk na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Nowo mianowana wiceminister obejmuje funkcję z początkiem listopada; będzie odpowiadała m.in. za dyplomację ekonomiczną Polski.

Jak poinformowało MSZ w komunikacie Katarzyna Kacperczyk zastąpi na stanowisku Beatę Stelmach, która z końcem października została odwołana z funkcji podsekretarza stanu ds. polityki pozaeuropejskiej, dyplomacji publicznej i ekonomicznej w tym resorcie.

Nominację nowej wiceminister wręczył szef ministerstwa spraw zagranicznych Radosław Sikorski. "Oddaję misję wsparcia dla polskiego biznesu w dobre ręce, osoby kompetentnej, zaufanej i niezwykle pracowitej" - powiedział Sikorski cytowany w komunikacie.

bEsvyzFP

Kacperczyk jest zatrudniona w MSZ od 2002 r. Pracowała m.in. w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku. Od 2010 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Polityki Ekonomicznej, a następnie dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej. Departament ten wspiera działania promujące polską gospodarkę. We współpracy z samorządem gospodarczym i organizacjami przedsiębiorstw wspiera polskie firmy na rynkach zagranicznych, w szczególności w odniesieniu do projektów o strategicznym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

Nowo mianowana wiceminister jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Universitaet des Saarlandes w Saarbruecken oraz Columbia University w Nowym Jorku. Posługuje się językami: niemieckim, angielskim i francuskim.

Ustępująca wiceminister Beata Stelmach odchodzi do biznesu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa resortu. Pełniła swoje obowiązki w MSZ od maja 2011 r. W resorcie odpowiadała m.in. za globalne aspekty zagranicznej polityki ekonomicznej, wspieranie promocji polskiej gospodarki oraz zagraniczną politykę informacyjną, kulturalną, naukową i oświatową. Zajmowała się również kwestiami współpracy z OECD, WTO, wymiarem ekonomicznym systemu Narodów Zjednoczonych, G-20, a także dialogiem społecznym i współpracą zagraniczną samorządów terytorialnych. (PAP)

stav/ mhr/

bEsvyzGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)