Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa autobusowa w Peru. 51 ofiar śmiertelnych

0
Podziel się:

Pojazd zjechał z górskiej drogi i spadł z wysokości ponad 200 metrów do rzeki.

Katastrofa autobusowa w Peru. 51 ofiar śmiertelnych
(nicolasnova/CC BY 2.0/Flickr)

Ciężarówka, którą podróżowało 51 osób w południowo wschodnim Peru, stoczyła się z wysokiego zbocza górskiego do rzeki. Wszystkie osoby, które znajdowały się w pojeździe, w tym 14 dzieci, zginęły - poinformowała wczoraj policja.

Do tragedii doszło przedwczoraj wieczorem. Ciężarówką wracali do domów z zabawy, ze stolicy prowincji Santa Terasa, Indianie z plemienia Quechua.

Pojazd zjechał z górskiej drogi i spadł z wysokości ponad 200 metrów do rzeki Chaupimayo. Ekipy ratownicze przez całą noc przeszukiwały rejon katastrofy znajdując niektóre ciała ofiar w odległości nawet 100 metrów od szczątków ciężarówki.

_ - Nie znaleźliśmy nikogo żywego _ - powiedział dowodzący akcją kpt. straży ogniowej David Taboada. Dodał, że przyczyn tragedii jeszcze nie ustalono, jednak pojazd wracał z zabawy w Santa Teresa _ podczas której spożywano dużo alkoholu _.

W sobotę na miejsce katastrofy przybywały rodziny ofiar aby zidentyfikować zwłoki swoich bliskich.

Jak powiedział burmistrz Santa Teresa Fedia Castro, miejscowi rolnicy muszą korzystać z zastępczych form transportu ponieważ w tym rejonie nie ma publicznej komunikacji autobusowej.

Górskie drogi w Andach peruwiańskich są wyjątkowo niebezpieczne. W ubiegłym roku w wypadkach na tych drogach zginęło ponad 4 tys. osób, w większości ubogich wieśniaków.

Czytaj więcej w Money.pl

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)