Notowania

costa concordia
15.03.2012 07:25

Katastrofa Costa Concordii. Zaginął dzwon

Wszystko wskazuje na to, że fotografowany i filmowany w głębinach złocony dzwon - symbol styczniowej katastrofy - został ukradziony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Wszystko wskazuje na to, że fotografowany i filmowany w głębinach złocony dzwon - symbol styczniowej katastrofy - został ukradziony.

Nie jest jasne, kiedy zniknął przyczepiony do dziobu jednostki, zanurzony na głębokości kilku metrów dzwon, na którym wyryta była nazwa wycieczkowca. Do niedawna widzieli go zawsze płetwonurkowie, uczestniczący w operacji przeszukiwania wraku i głębin morskich oraz wypompowywania paliwa. Teraz wszczęto dochodzenie w sprawie tego tajemniczego zniknięcia.

Zauważa się, że praktycznie niemożliwe jest to, by osoby spoza ekip ratunkowych i technicznych, pracujących przy wraku, mogły się do niego zbliżyć, a tym bardziej nurkować w jego pobliżu. Każdy ruch przy statku i obecność zatrudnionych tam ludzi są skrupulatnie rejestrowane. Tym większą zagadką jest to, jak ktoś mógł niepostrzeżenie załadować ciężki dzwon na ponton lub łódź i z nim odpłynąć. Wiadomo, że nie mogłaby tego zrobić jedna osoba. Jego odczepienie i załadunek wymagały skomplikowanej operacji - podkreśla włoska agencja Ansa.

Dzwon miał zostać na wyspie Giglio jako wspomnienie katastrofy, w której zginęły 32 osoby, i zaangażowania ekip ratunkowych oraz miejscowej ludności, niosącej w nocy 13 stycznia pomoc rozbitkom. Jego zniknięcie nabrało bardzo gorzkiego wydźwięku - podkreślają włoskie media.

Czytaj w Money.pl
Odnaleźli kolejnych 8 ciał w tym pięciolatki Poszukiwanych jest jeszcze 7 ofiar katastrofy, w której zginęło 32 ludzi.
Rozbitkowie z Concordii nagrali piosenkę Zyski z jej sprzedaży zostaną przekazane osobom, które pomagały ludziom ewakuowanym z wycieczkowca.
Kapitanowi Schettino postawiono nowy zarzut Za wszystkie zarzuty kapitanowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności.
Tagi: costa concordia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz