Notowania

katastrofa lotnicza
01.12.2012 15:08

Katastrofa lotnicza w Brazzaville. Jest wiele ofiar

W wypadku kongijskiego samolotu transportowego Ił-76 w Brazzaville zginęły co najmniej 32 osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States government/PD/Wikimedia)

We wczorajszym wypadku kongijskiego samolotu transportowego Ił-76 w Brazzaville zginęły co najmniej 32 osoby - poinformował Czerwony Krzyż w Republice Konga. Maszyna uderzyła w domy podczas próby lądowania na stołecznym lotnisku podczas gwałtownej burzy.

W piątek władze Konga podawały, że w katastrofie samolotu zginęły trzy osoby._ Dotychczas znaleźliśmy 32 ciała na miejscu wypadku _ - podał proszący o anonimowość przedstawiciel Czerwonego Krzyża. Zastrzegł przy tym, że poszukiwania jeszcze trwają, dlatego ofiar może być więcej.

Według szefa Kongijskiego Czerwonego Krzyża Alberta Mberiego wśród ofiar wypadku jest sześciu obywateli ukraińskich z załogi Iła. Kilkoro rannych przetransportowano do szpitala w Brazzaville.

Samolot produkcji radzieckiej, należący do prywatnej firmy Trans Air Congo, leciał z Pointe Noire, drugiego pod względem wielkości miasta w Kongo.

Ze względu na bardzo zły stan drogi łączącej portowe miasto Pointe Noire z Brazzaville (ok. 400 km) wielu handlowców woli przewozić swoje towary drogą powietrzną.

Afryka ma problemy z bezpieczeństwem transportu lotniczego. W czerwcu w Ghanie towarowy Boeing 727 podczas próby lądowania uderzył w autobus, zabijając 10 pasażerów. Kilka dni później samolot pasażerski spadł w Lagos w Nigerii. W katastrofie zginęły 153 osoby.

Tagi: katastrofa lotnicza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz