Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katastrofa samolotu w Afganistanie. 38 osób nie żyje

0
Podziel się

Siły NATO w Afganistanie potwierdziły, ze śmigłowiec się rozbił, ale nie podały żadnych szczegółów.

Katastrofa samolotu w Afganistanie. 38 osób nie żyje
(kpr. Marcin Lasak/isaf.wp.mil.pl)
bDnWhesB

Trzydzieści osiem osób, w tym 31 członków amerykańskich sił specjalnych i 7 żołnierzy afgańskich, zginęło w katastrofie śmigłowca w prowincji Majdan Wardak w Afganistanie - poinformował prezydent Afganistanu Hamid Karzaj.

W wydanym oświadczeniu Karzaj podkreślił, że przesłał kondolencje prezydentowi USA Barackowi Obamie z powodu katastrofy, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Do strącenia śmigłowca przyznali się talibowie, twierdząc, że nastąpiło to podczas starcia z siłami NATO. Talibowie często biorą jednak na siebie odpowiedzialność za działania, których nie przeprowadzili.

bDnWhesD

Siły NATO w Afganistanie potwierdziły, ze śmigłowiec się rozbił, ale nie podały żadnych szczegółów. Prowincja Majdan Wardak leży na zachód od Kabulu.

Więcej o katastrofach lotniczych - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t153470.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;korei;poludniowej;rozbil;sie;samolot;transportowy;zaloga;zginela,117,0,882037.html) Katastrofa samolotu w Korei. Załoga zginęła Przyczyną wypadku były najprawdopodobniej usterki techniczne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t153345.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;samolotu;w;maroku,138,0,881034.html) Katastrofa samolotu, ofiar więcej, niż w Norwegii Samolotem podróżowali żołnierze wraz z rodzinami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t95689.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;rosji;rozbil;sie;mysliwiec;piloci;nie;zyja,209,0,859857.html) W Rosji rozbił się myśliwiec, piloci nie żyją Samolot należał do korporacji MiG. Do wypadku doszło w czasie lotu doświadczalnego.
bDnWhete
Źródło:
KOMENTARZE
(0)