Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katastrofa samolotu w Afryce - przeżyła jedna osoba

0
Podziel się

Maszyna uderzyła w dom na obrzeżach miasta Bandundu.

Katastrofa samolotu w Afryce - przeżyła jedna osoba
(gab_744/CC/Flickr)
bEhZzWKZ

Liczba ofiar katastrofy samolotu na zachodzie Demokratycznej Republiki Konga wzrosła do 20 - poinformowały agencje, powołując się na lokalne władze i misję ONZ w tym kraju.

Do katastrofy doszło w Bandundu, głównym mieście prowincji o tej samej nazwie, między godziną 13.30 a 14 - powiedział gubernator Vicky Mboso Muteba. Samolot leciał z Kinszasy i rozbił się przy nagłym lądowaniu w Bandundu. Maszyna uderzyła w dom na obrzeżach miasta w pobliżu pasa startowego.

Rzecznik misji ONZ w Kongu Madnodje Mounoubai podał, że zginęło kilka osób na ziemi. Według gubernatora wśród ofiar katastrofy są dwaj piloci i stewardessa.

bEhZzWLb

Gubernator powiedział też, że _ przypuszczalną przyczyną mogło być wyczerpanie paliwa _ w zbiornikach maszyny - Let-410 - należącej do prywatnej kongijskiej firmy FilAir.

W DRK, byłej kolonii belgijskiej, która niepodległość uzyskała w 1960 roku, sieć drogowa po latach wojen domowych i zaniedbań popadła w ruinę i często dotarcie do innego miejsca drogą lądową jest niemożliwe.

W kraju często dochodzi do wypadków lotniczych. Wszystkie kongijskie linie lotnicze, których jest około 50, figurują na czarnej liście Unii Europejskiej. UE zamknęła przed nimi swoją przestrzeń powietrzną ze względu na uchybienia w zakresie bezpieczeństwa wykryte w systemach nadzoru lotnictwa w DRK.

bEhZzWLC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)