Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu w Belgii. Nie żyje 11 osób

0
Podziel się:

Jednosilnikowy samolot Pilatus Porter rozbił się w prowincji Namur na południu Belgii.

Katastrofa samolotu w Belgii. Nie żyje 11 osób
(JDrewes/CC/Wikimedia)
bEErVijV

Wiozący spadochroniarzy jednosilnikowy samolot Pilatus Porter rozbił się w sobotę w prowincji Namur na południu Belgii. W wypadku zginęło wszystkich 11 ludzi, którzy znajdowali się na pokładzie maszyny - poinformowały lokalne władze.

[Aktualizacja 22:47]

Samolot spadł na pole w miejscowości Marchovelette. Około 10 minut wcześniej wystartował ze sportowego lotniska Namur/Temploux, by dokonać zrzutu spadochroniarzy nad pobliskim miasteczkiem Fernelmont. Przyczyny katastrofy, która nie spowodowała żadnych szkód na ziemi, nie są na razie znane.

bEErVijX

Według burmistrza Fernelmont Jeana-Claude'a Nihoula, w samolocie było łącznie z pilotem 11 ludzi.

Model samolotu, który rozbił się w Belgii, cieszył się znakomitą opinią. Miała to być niezawodna i solidna maszyna. Tymczasem, jak donoszą belgijskie media, ten sam samolot, który dziś zabił 11 osób w pobliżu miejscowości Marchovelette, już wcześniej miał poważną usterkę.

Czytaj więcej w Money.pl
Samolot spadł do rzeki. Jest kilkadziesiąt ofiar 39 ofiar śmiertelnych spowodował wypadek samolotu laotańskich linii lotniczych, który spadł do rzeki Mekong podczas lotu ze stolicy Laosu, Wientianu, na południe kraju.
Katastrofa samolotu w Rumunii. Są ofiary Pięć osób, w tym troje obywateli Niemiec, zginęło w katastrofie śmigłowca, który runął do jeziora w pobliżu miasta Targu Mures w rumuńskim Siedmiogrodzie.
Przyczyny katastrofy w San Francisco za rok Pilot południowokoreańskiego samolotu powiedział, że na wysokości 150 metrów oślepiło go ostre światło
bEErViky
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)