Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu w Nepalu. Jedna osoba przeżyła?

0
Podziel się:

Mały samolot z 19 turystami zagranicznymi, rozbił się w środkowym Nepalu.

Katastrofa samolotu w Nepalu. Jedna osoba przeżyła?
(PAP/EPA)

Mały samolot z 19 turystami zagranicznymi, rozbił się w środkowym Nepalu, w pobliżu stolicy tego kraju - Katmandu - poinformowała nepalska telewizja cytując źródła oficjalne. Ratownicy odnaleźli zwłoki 18 osób.

W samolocie typu Beechcraft znajdowało się 16 zagranicznych turystów i 3 członków załogi. Turyści odbywali wycieczkę po Himalajach, podczas której podziwiali z lotu ptaka najwyższe szczyty świata, w tym Mount Everest.

Samolot, należący do prywatnego przewoźnika Buddha Air, wracał już do Katmandu. Według policji i naocznych świadków, katastrofa nastąpiła kiedy samolot próbował lądować w gęstej mgle.

Rzecznik policji Binod Singh powiedział, że samolot rozbił się koło wioski Bisankunarayan, odległej o około 10 km od Katmandu. Według świadków, że maszyna uderzyła w dach jednego z domów tej wioski. Jedna osoba najprawdopodobniej przeżyła i została przewieziona do szpitala.

Czytaj więcej o wypadkach lotniczych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t75284.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ujawnili;dlaczego;runal;samolot;z;hokeistami,148,0,908692.html) Ujawnili dlaczego runął samolot z hokeistami Rosyjska gazeta przytacza opinie specjalisty. Jako winnego wskazuje ....
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t130943.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;bulgarii;rozbil;sie;maly;samolot;dwie;osoby;zginely,164,0,896676.html) Kolejna katastrofa małego samolotu Dwie osoby zginęły w katastrofie małego samolotu w czarnomorskim kurorcie Primorsko na południu Bułgarii - poinformowało bułgarskie ministerstwo transportu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t153470.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;korei;poludniowej;rozbil;sie;samolot;transportowy;zaloga;zginela,117,0,882037.html) Katastrofa samolotu w Korei. Załoga zginęła Przyczyną wypadku były najprawdopodobniej usterki techniczne.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)