Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu z pielgrzymami w Nepalu

0
Podziel się:

Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi maszyny Twin Otter nie przeżyli wypadku.

Katastrofa samolotu z pielgrzymami w Nepalu
(PAP/EPA)

*- Zginęły wszystkie osoby, które były na pokładzie samolotu linii Tara Air, który rozbił się u podnóża Himalajów we wschodnim Nepalu - poinformowała tamtejsza policja.*

Mały samolot typu Twin Otter z 22 osobami na pokładzie, z którym stracono łączność w środę, rozbił się u podnóża Himalajów we wschodnim Nepalu; w czwartek śmigłowce zlokalizowały wrak, a wkrótce potem policja poinformowała, że nikt nie przeżył katastrofy.

_ Maszyna rozbiła się na wiele części uderzając o ziemię _ - powiedział agencji AFP odpowiedzialny za operację ratunkową Dimlesh Lal Karna.

Samolot linii Tara Air wyleciał w środę z Laminanda, na wschodzie Nepalu w kierunku Katmandu. Około 10 minut po starcie kontrolerzy lotów stracili łączność z załogą.

Na pokładzie znajdowało się 19 pasażerów i trzech członków załogi. Jak poinformował przedstawiciel międzynarodowego lotniska w Katmandu, 18 z 19 pasażerów to Nepalczycy. Pasażerowie wracali z pielgrzymki do świątyni hinduistycznej.

W sierpniu 14 osób, w tym sześciu obcokrajowców, zginęło, gdy mały samolot nepalskich linii Agni Air rozbił się w pobliżu Katmandu chwilę po starcie.

Czytaj w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)