Notowania

wiadomości
05.03.2012 13:36

Katowiccy adwokaci bezpłatnie pomagają poszkodowanym w katastrofie

Adwokaci z katowickiej izby rozpoczęli udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej poszkodowanym w katastrofie kolejowej k. Zawiercia oraz ich bliskim - poinformowała w poniedziałek Naczelna Rada Adwokacka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Adwokaci z katowickiej izby rozpoczęli udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej poszkodowanym w katastrofie kolejowej k. Zawiercia oraz ich bliskim - poinformowała w poniedziałek Naczelna Rada Adwokacka.

Jak informują władze adwokatury, do siedziby Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach mogą się udać bliscy ofiar oraz poszkodowani. Prawnicy pomogą w załatwieniu formalności związanych ze spadkami oraz z przysługującymi poszkodowanym roszczeniami.

Do akcji włączyły się kancelarie adwokackie z woj. śląskiego. Władze katowickiej ORA będą kierować do nich zainteresowanych.

Porady prawne będą udzielane codziennie od godz. 8 do 20. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: (32) 25 98 250, bądź e-mailowy: dziekan@adwokatura.katowice.pl - podała NRA.

W nocy z soboty na niedzielę w pobliżu Szczekocin k. Zawiercia - na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa - zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wsch.- Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Oba składy miały razem 11 wagonów. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie prowadzi śledztwo pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym w wielkich rozmiarach - ze skutkiem śmiertelnym. Zarzut ten w kodeksie karnym zagrożony jest karą od 2 do 12 lat więzienia. Prokuratura zakłada dwie główne wersje śledcze - błąd ludzki lub awarię techniczną. W niedzielę śledczy podawali, że obie są równoprawne i weryfikowane.(PAP)

wkt/ gdyj/ abr/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz