Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katowice: Język hindi wśród nowości na Uniwersytecie Śląskim

0
Podziel się:

Naukę języka hindi oraz przedsiębiorczości dla osób zamierzających otworzyć
własną firmę proponuje Uniwersytet Śląski w Katowicach. W poniedziałek podczas konferencji prasowej
uczelnia poinformowała o sześciu nowych kierunkach studiów i ośmiu specjalnościach.

*Naukę języka hindi oraz przedsiębiorczości dla osób zamierzających otworzyć własną firmę proponuje Uniwersytet Śląski w Katowicach. W poniedziałek podczas konferencji prasowej uczelnia poinformowała o sześciu nowych kierunkach studiów i ośmiu specjalnościach. *

Języka hindi będzie można się uczyć od nowego roku akademickiego w ramach nowej specjalności, która zostanie uruchomiona na filologii angielskiej. Będzie to "specjalność tłumaczeniowa z językami Indii".

Jak powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor Instytutu Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego prof. Andrzej Łyda po uruchomieniu specjalności tłumaczeniowych z językami m.in. arabskim, chińskim oraz japońskim, uczelnia zdecydowała się na uruchomienie kolejnej specjalności "tłumaczeniowej", ponieważ cieszą się one ogromnym powodzeniem wśród kandydatów na studia.

Od października, w ramach "specjalności tłumaczeniowej z językami Indii" studenci będą mieli okazję poznać kilku używanych w Indiach języków. "Podczas dwóch pierwszych lat studenci będą się bardzo intensywnie uczyć języka hindi. Na drugim roku dojdą prawdopodobnie języki urdu albo bengali. Na trzecim roku rozpocznie się praca w kabinach oraz tłumaczenia pisemne początkowo polsko-angielskie, angielsko-polskie, w końcu z włączeniem języka, m.in. hindi" - powiedział Łyda.

W poniedziałek uczelnia poinformowała również, że rozpoczęła się rekrutacja na nowe kierunki takie jak m.in. turystyka historyczna, zarządzanie międzykulturowe, kultura mediów, pedagogika specjalna, międzynarodowe studia polskie, przedsiębiorczość. "Przedsiębiorczość to jest kierunek nastawiony na praktyczne umiejętności, w tym wypadku chodzi o to, żeby nauczyć młodzież jak otworzyć swoją firmę oraz jak ją poprowadzić" - powiedziała PAP prodziekan wydziału prawa i administracji dr Katarzyna Grzybczyk. Dodała, że warto rozpocząć studia z własnym pomysłem. "Liczymy na kreatywność młodych ludzi, liczymy również, że wiedzą co chcieliby robić" - powiedziała Grzybczyk.

Wśród nowych specjalności realizowanych w ramach prowadzonych już kierunków znalazły się m.in.: język angielski w przestrzeni wirtualnej, socjologia organizacji i zarządzania, doradztwo zawodowe i edukacyjne z socjoterapią.

Na rok akademicki 2013/2014 przygotowano ponad 10 tys. miejsc na 58 kierunkach studiów stacjonarnych i ponad 6,1 tys. miejsc na studiach niestacjonarnych. (PAP)

ktp/ ula/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)