Notowania

wiadomości
19.12.2011 13:52

Katowice: Minister edukacji wręczyła dyplomy najzdolniejszym uczniom

Minister edukacji Krystyna Szumilas wzięła udział w "Śniadaniu mistrzów" w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, podczas którego wręczyła nagrody 82 najzdolniejszym uczniom i absolwentom szkół województwa śląskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Minister edukacji Krystyna Szumilas wzięła udział w "Śniadaniu mistrzów" w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, podczas którego wręczyła nagrody 82 najzdolniejszym uczniom i absolwentom szkół województwa śląskiego. *

Tegoroczne "Śniadanie mistrzów", którego uczestnikami byli stypendyści ministra edukacji narodowej oraz laureaci olimpiad przedmiotowych, przebiegało pod hasłem "Otwarci na dialog". Gościem specjalnym tego spotkania była minister edukacji Krystyna Szumilas, która pogratulowała uczniom osiągnięć oraz osobiście wręczyła każdemu z nich dyplom ministra edukacji narodowej.

Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber wyjaśnił, że udział w "Śniadaniu mistrzów" jest dla uczniów wyrazem uznania dla ciężkiej pracy, która sprawia, że talent i zdolności owocują osiągnięciami na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Zgodnie z tradycją tej imprezy wręczone zostały nominacje Młodzieżowemu Wojewodzie Śląskiemu, Młodzieżowemu Marszałkowi, Młodzieżowemu Śląskiemu Kuratorowi Oświaty oraz - w tym roku po raz pierwszy - Młodzieżowemu Ministrowi Edukacji Narodowej.

Ten najwyższy honorowy tytuł otrzymał Bartosz Tarnawski z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach. Młodzieżowy minister w swoim przemówieniu podkreślił, że szkołę współtworzą nie tylko ministerstwo i dyrekcja szkoły, ale także uczniowie. "Szkoła nie może być tylko dziełem dorosłych. Każdy uczeń powinien mieć jakiś wkład i chciałbym, aby w przypadku uczniów był on większy. Nie chodzi jednak o to, by szkołą rządzili, tylko ją współtworzyli" - tłumaczył Tarnawski, laureat olimpiady informatycznej.

Pozostałe tytuły przypadły w udziale uczniom również będącym laureatami olimpiad. Młodzieżowym Wojewodą Śląskim został Ignacy Mizia z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, honory Młodzieżowego Marszałka pełnił Krystian Zygmunt z Technikum nr 3 w Wodzisławiu Śląskim, a Młodzieżowym Śląskim Kuratorem Oświaty został Michał Tutaj z I Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie.

"Śniadanie mistrzów" odbyło się po raz pierwszy w 2008 roku. Spotkanie z najzdolniejszą młodzieżą odbywa się dwa razy do roku (w okolicach Dnia Dziecka oraz przed Świętami Bożego Narodzenia). Poniedziałkowe śniadanie mistrzów było szóstym spotkaniem najzdolniejszej młodzieży z regionu. (PAP)

ktp/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz