Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katowice: Zarzuty dla dziewięciu pseudokibiców z Olsztyna

0
Podziel się:

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia policjantów
usłyszało dziewięciu pseudokibiców Stomilu Olsztyn, zatrzymanych w miniony weekend przed meczem 1.
ligi piłkarskiej z katowickim GKS-em.

bEshkINx

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia policjantów usłyszało dziewięciu pseudokibiców Stomilu Olsztyn, zatrzymanych w miniony weekend przed meczem 1. ligi piłkarskiej z katowickim GKS-em.

Jak podała w poniedziałek śląska policja, trzech spośród zatrzymanych przyznało się do winy i poddało karze więzienia w zawieszeniu. Sprawy pozostałych są w prokuraturze.

Do burd doszło przed sobotnim meczem w chwili, gdy policjanci eskortowali sympatyków Stomilu na stadion GKS-u. Podczas przemarszu kibice odpalali race i nie stosowali się do poleceń wydawanych przez policjantów. Po chwili w stronę funkcjonariuszy zaczęli rzucać kamieniami i puszkami z piwem. Policjanci użyli pałek i miotaczy gazu.

bEshkINz

Zatrzymano dziewięciu najbardziej agresywnych pseudokibiców. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. W niedzielę byli przesłuchiwani. Trzech podejrzanych przyznało się do winy i dobrowolnie poddało karze jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na 3 lata. Dodatkowo każdy z nich nie będzie mógł uczestniczyć w imprezach masowych przez trzy lata. (PAP)

kon/ bos/ ura/

bEshkIOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)