Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE: 3 mln euro na pomoc humanitarną w Libii i krajach sąsiedzkich

0
Podziel się

Komisja Europejska podjęła decyzję o przeznaczeniu 3 mln euro w odpowiedzi
na potrzeby humanitarne w Libii i krajach sąsiadujących, na razie z myślą głównie o uchodźcach z
Libii - poinformował w piątek serwis prasowy KE

bEgzfQLF

*Komisja Europejska podjęła decyzję o przeznaczeniu 3 mln euro w odpowiedzi na potrzeby humanitarne w Libii i krajach sąsiadujących, na razie z myślą głównie o uchodźcach z Libii - poinformował w piątek serwis prasowy KE *

Środki te mają sfinansować pilne usługi medyczne i żywność, a także pomoc w zapewnieniu schronienia i podstawowych artykułów, takich jak materace, koce i środki higieny osobistej, zarówno dla Libijczyków, jak i uchodźców libijskich, którzy przed przemocą uciekają do sąsiednich krajów.

KE poinformowała, że unijna pomoc humanitarna będzie dostępna również na potrzeby samej Libii, "gdy sytuacja pod względem bezpieczeństwa w kraju pozwali na właściwą ocenę".

bEgzfQLH

W Libii trwa rewolta przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego. Co najmniej 15 osób zginęło, a około 200 zostało rannych w czwartek w wyniku starć przeciwników i zwolenników dyktatora w Zawii i Misracie, dwóch miastach położonych niedaleko stolicy Libii, Trypolisu, na północnym zachodzie kraju. Libijskie władze straciły kontrolę nad większością wschodniej części kraju; są oznaki, że stanie się tak również na zachodzie. (PAP)

icz/ mc/

bEgzfQMi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)