Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE: Raport: Rosja po wstąpieniu do WTO będzie łamać jej zasady

0
Podziel się

Komisja Europejska napisała w opublikowanym w środę raporcie, że
Rosja, gdy wstąpi do Światowej Organizacji Handlu (WTO), będzie prawdopodobnie łamać jej zasady,
jeśli nie poczyni kroków w celu zniesienia swych barier w handlu międzynarodowym.

bCZzTbTV

Komisja Europejska napisała w opublikowanym w środę raporcie, że Rosja, gdy wstąpi do Światowej Organizacji Handlu (WTO), będzie prawdopodobnie łamać jej zasady, jeśli nie poczyni kroków w celu zniesienia swych barier w handlu międzynarodowym.

Rosja wkrótce ratyfikuje w parlamencie swe członkostwo w Światowej Organizacji Handlu i po 18 latach negocjacji akcesyjnych stanie się 154. członkiem WTO.

"Rosja, znaczący członek WTO, będzie pod ścisłą kontrolą jako jeden z podmiotów wykorzystujących bardzo często restrykcyjne działania w swym handlu. Kraj ten nie postępuje w pełni zgodnie ze swymi przyszłymi zobowiązaniami, które przyjął, i znacznie zwiększył działania potencjalnie ograniczające handel" - napisano w raporcie.

bCZzTbTX

Według unijnego raportu chodzi tu o rosyjskie regulacje w sprawie napojów alkoholowych, wprowadzony zakaz importu żywych zwierząt hodowlanych z Unii Europejskiej i przygotowywane ustawodawstwo dające preferencje rodzimej produkcji samochodów w zamówieniach publicznych.

Rosja jest dla UE trzecim co do wielkości partnerem handlowym (po USA i Chinach). Dla Rosji UE jest największym partnerem (w 2010 r. 244 mld euro, czyli 45,8 proc. udziału w rosyjskim handlu zagranicznym). Wymiana handlowa UE-Rosja rośnie w szybkim tempie; ponadto UE pozostaje największym źródłem inwestycji zagranicznych w Rosji. (PAP)

jo/ mc/

11570789

bCZzTbUy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)