Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE warunkowo zgodziła się na fuzję US Airways z AMR Corporation

0
Podziel się

Komisja Europejska w poniedziałek wydała warunkową zgodę na fuzję
US Airways z holdingiem AMR Corporation, będącym właścicielem American Airlines. Połączenie dwóch
przedsiębiorstw wzbudza wątpliwości ze względu na powstanie monopolu na linii Londyn-Filadelfia.

bEpEjZFh

Komisja Europejska w poniedziałek wydała warunkową zgodę na fuzję US Airways z holdingiem AMR Corporation, będącym właścicielem American Airlines. Połączenie dwóch przedsiębiorstw wzbudza wątpliwości ze względu na powstanie monopolu na linii Londyn-Filadelfia.

Obecnie US Airways oraz American Airlines są jedynymi przewoźnikami oferującymi stałe połączenie między Londynem a Filadelfią. Fuzja dwóch amerykańskich gigantów lotniczych doprowadziłaby do istnienia tylko jednego operatora na trasie.

W związku z tym KE wydała zgodę warunkowo. Przewoźnicy muszą zwolnić dziennie jeden slot (okienko czasowe na start i lądowanie) na wspomnianej trasie z lotniska Heathrow i podjąć działania w celu zachęcenia nowego operatora do obsługi połączenia.

bEpEjZFj

"() gwarancja zachowania dynamiki konkurencji na trasie w celu zapewnienia pasażerom wyboru i jakości wszystkich usług jest dla nas satysfakcjonująca" - skomentował decyzję komisarz UE ds. konkurencji Joaquin Almunia, cytowany w komunikacie Komisji Europejskiej.

Fuzja stanowi ostatnią deskę ratunku dla koncernu AMR Corporation. W listopadzie 2011 roku firma ogłosiła niewypłacalność i zwróciła się do sądu o ochronę przed wierzycielami. Fuzja musi jeszcze zostać zaakceptowana przez sąd federalny Stanów Zjednoczonych.(PAP)

ost/ ksaj/ mc/

14327984

bEpEjZFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)