Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kempa: mimo brudnej kampanii PiS - bardzo dobry wynik Kazimierza Ziobry

0
Podziel się

Mimo brudnej kampanii wyborczej PiS niedzielny wynik wyborczy
kandydata SP Kazimierza Ziobry do Senatu jest bardzo dobry - oceniła wiceprezes Solidarnej Polski
Beata Kempa. Idziemy w górę, jesteśmy trzecią siłą - powiedziała posłanka PAP.

bEqtEjPF

Mimo brudnej kampanii wyborczej PiS niedzielny wynik wyborczy kandydata SP Kazimierza Ziobry do Senatu jest bardzo dobry - oceniła wiceprezes Solidarnej Polski Beata Kempa. Idziemy w górę, jesteśmy trzecią siłą - powiedziała posłanka PAP.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, biorąc pod uwagę, że jest to bastion PiS, gdzie był bardzo twardy elektorat, biorąc pod uwagę też to, że była bardzo brudna kampania PiS: paszkwile, ulotki, także bardzo brudna akcja +Gazety Polskiej+" - oceniła Kempa w rozmowie z PAP. "To mnie szczególnie przygnębiło, bo była to kampania niegodna polityków z klasą, niegodna katolików" - podkreśliła.

Odnosząc się do zarzutów polityków PiS o rozbijanie przez SP prawicy, wiceszefowa Solidarnej Polski zwróciła uwagę, że to władze Prawa i Sprawiedliwości zdecydowały o usunięciu ich z partii. "To oni wyrzucili nas z PiS, niech więc przestaną kłamać. Kłamali w kampanii wyborczej, próbując dezawuować osobę Kazimierza Ziobry. Powiem szczerze, że jest to już któraś z kolei kampania, w której brałam udział, ale z czymś takim, tak ohydnym, jak żyję jeszcze się nie spotkałam" - zaznaczyła posłanka SP.

bEqtEjPH

Jak mówiła, kampania kandydata SP Kazimierza Ziobry była natomiast "radosna, wśród ludzi". "Byliśmy na ulicy, na targach, bazarach, dożynkach, spotykając się i rozmawiając. Prowadziliśmy kampanię bardzo pozytywną, uśmiechniętą. Biorąc to wszystko pod uwagę, wynik jest naprawdę bardzo obiecujący, stanowi duże odbicie" - przekonywała wiceszefowa SP.

"On pokazuje, że idziemy w górę, jesteśmy trzecią siłą. Bardzo dobry wynik był w miastach, w gminach. Analizujemy rozkład naszego elektoratu i oczywiście zastanawiamy się nad dalszymi krokami i przekazem" - dodała Kempa.

Z rezultatu wyborczego Ziobry zadowolony jest też inny z wiceszefów Solidarnej Polski, Jacek Kurski. "Z punktu widzenia architektury polskiej prawicy wydarzyła się rzecz niezwykle ważna. Solidarna Polska po raz trzeci w historii swojego niedługiego istnienia poddała się weryfikacji politycznej pod własnym szyldem i po raz kolejny wyraźnie przekroczyła próg (...) Kazimierza Wielka 14 proc. w styczniu, Elbląg 6 proc., bardzo trudny dla nas, bo miasto lewicowo-liberalne jest z bardzo silnym PiS (...) i teraz Podkarpacie 11 proc. dla Kazimierza Ziobry" - mówił Kurski w poniedziałek w radiowej "Trójce".

W styczniowych, przedterminowych wyborach burmistrza 5,5-tysięcznej Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie) związany z SP Janusz Nawrot uzyskał trzeci rezultat wyborczy; w lipcu z kolei w przedterminowych wyborach prezydenta Elbląga i tamtejszej Rady Miasta, kandydat SP Paweł Kowszyński z KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro otrzymał 5,58 proc. głosów.

bEqtEjPN

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu wygrał kandydat Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Pupa, na którego głosowało 60,84 proc. wyborców. Kandydat PO-PSL Mariusz Kawa otrzymał 21,33 proc., a Kazimierz Ziobro z Solidarnej Polski 11,09 proc.

Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 15,84 proc. Wybory stały się konieczne, gdy pod koniec maja dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Zmianę na fotelu marszałka poprzedziło odwołanie z tego stanowiska Mirosława Karapyty, który kierował koalicją PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Wcześniej prokuratura postawiła mu siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych.(PAP)

mkr/ kfk/ son/ mow/

bEqtEjQi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)