Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kempa: Nie ma buntu w świętokrzyskim PiS

0
Podziel się:

Według posłanki PiS, mówienie o rozpadzie partii w regionie jest absolutnie nieuprawnione.

Kempa: Nie ma buntu w świętokrzyskim PiS
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zdaniem pełnomocnik PiS w województwie świętokrzyskim Beaty Kempy mówienie o rozpadzie partii w regionie jest _ absolutnie nieuprawnione _.

_ - Daremna radość, że w strukturach świętokrzyskich PiS panuje bunt, ja takich sygnałów nie mam, jest to zbyt duże słowo _ - powiedziała posłanka podczas konferencji prasowej w Starachowicach. _ - Przedwczesna radość niektórych, że na ziemi świętokrzyskiej będzie rozpad PiS, jest absolutnie nieuprawniona _ - dodała.

Głos dwóch sfrustrowanych panów - tak Kempa określiła senatora Grzegorza Banasia i europosła Jacka Włosowicza, którzy krytykowali jej wybór na szefową partii w regionie. Banaś zrezygnował w piątek z członkostwa w PiS. _ - Mimo wszystko cały czas do nich się uśmiecham. Nie mam im tego za złe. Oczywiście nie było to w eleganckim stylu, przynajmniej w stosunku do kobiety, ale już do różnych rzeczy przywykłam _ - powiedziała Kempa.

Banaś i Włosowicz oświadczyli w czwartek, że decyzja Komitetu Politycznego PiS o rozwiązaniu świętokrzyskiego zarządu partii jest dla nich nie do zaakceptowania. Ogłosili to podczas kieleckiej konferencji prasowej posłanki Kempy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swietokrzyscy;dzialacze;pis;przeciw;centrali,47,0,769583.html) Świętokrzyscy działacze PiS przeciw centrali
- _ Tych dwóch panów zastępuje cała rzesza wspaniałych działaczy, którzy potrafią działać w terenie, a to jest bardzo ważne, bo dzisiaj trzeba pójść z przekazem bezpośrednio do ludzi _ - oceniła Kempa. Posłanka dodała, że w sytuacji _ nieuzasadnionej nagonki _ na jej osobę otrzymała liczne sygnały poparcia od lokalnych działaczy PiS i tych, którzy chcą do partii wrócić.

_ - Otrzymałam 732 sygnały mówiące o poparciu, ale przede wszystkim o powrocie do PiS tych osób, które odeszły z partii po śmierci Przemysława Gosiewskiego, a także osób, które chcą wstąpić do PiS _ - powiedziała liderka ugrupowania. Oceniła, że te sygnały i poparcie od pozostałych parlamentarzystów są dla niej _ wielkim powodem do radości _.

Według Kempy, jeżeli Banaś i Włosowicz _ bez ostrzeżenia _, na konferencji prasowej zorganizowanej przez członków partii, _ bezpardonowo _ ją zaatakowali, także komitet polityczny partii i Jarosława Kaczyńskiego, to znaczy, że _ ten plan mieli po prostu przygotowany _.

_ - Po tym prosiłam i mówiłam, że jestem otwarta na rozmowy. Niestety, nic takiego się nie stało. Tak by się stało, podejrzewam, w każdym przypadku, gdyby Jarosław Kaczyński nie wyznaczył pana Banasia albo Włosowicza na szefa struktur. Inne decyzje ich nie interesowały _ - oceniła.

Kempa przyjechała spotkać się podczas weekendu z lokalnymi działaczami i sympatykami PiS w świętokrzyskiem. - _ Najważniejszą kwestią jest kampania parlamentarna i o tym chcę rozmawiać przede wszystkim _ - podkreśliła posłanka. Dodała, że nie zamierza rozwiązywać struktur partii na poziomie niższym niż regionalny.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;zyskuje;czy;traci;sondaze;nie;sa;zgodne,84,0,770388.html) Platforma zyskuje czy traci? Sondaże nie są zgodne
Liderka PiS w regionie odniosła się także do opublikowanych w sobotę wyników sondażu Instytutu Homo Homini dla Polskiego Radia. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ten weekend, PO mogłaby liczyć na 32 proc. poparcia, a PiS na 28,2 procent.

_ - Dzisiejsze notowania potwierdzają to, o czym mówiliśmy od wielu miesięcy, że wyczerpała się formuła rządów PO i PSL, że Polacy są zmęczeni tym rządem, że to już w zasadzie jest czerwona kartka. Tu najważniejsze jest przegotowanie partii - w moim przypadku na ziemi świętokrzyskiej - do wyborów parlamentarnych _ - podsumowała Kempa.

Decyzja o rozwiązaniu świętokrzyskiego PiS ogłoszona została w poniedziałek. Decyzję o powołaniu Kempy na pełnomocnika PiS w regionie świętokrzyskim podjął prezes partii Jarosław Kaczyński. W komunikacie informującym o tej decyzji napisano też, że _ wybór Beaty Kempy na pełnomocnika w województwie świętokrzyskim daje gwarancję, że region zyska dynamicznego przedstawiciela, który będzie skutecznie reprezentował interesy województwa w Warszawie. _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konflikt;w;pis;kempa;nie;potwierdza,227,0,766691.html) Konflikt w PiS? Kempa nie potwierdza Posłanka podkreśla, że nie ma oficjalnych decyzji w sprawie świętokrzyskich struktur partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t111483.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;to;tchorz;macieriewicz;chce;prawdy,110,0,762478.html) Tusk to tchórz, Macieriewicz chce prawdy Beata Kempa zaznacza jednak, że życzy premierowi _ długiego i szczęśliwego życia _.

_ _

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)