Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kenia: W Westgate słychać strzały, na miejsce przybyło więcej wojska

0
Podziel się

W centrum handlowym Westgate w stolicy Kenii Nairobi, gdzie od ponad 20
godzin przetrzymywani są zakładnicy, w niedzielę rano znowu było słychać strzały. Na miejsce
przybyły dodatkowe oddziały kenijskiego wojska. Od soboty terroryści zabili 39 osób, a 150 ranili.

bEpGdueZ

W centrum handlowym Westgate w stolicy Kenii Nairobi, gdzie od ponad 20 godzin przetrzymywani są zakładnicy, w niedzielę rano znowu było słychać strzały. Na miejsce przybyły dodatkowe oddziały kenijskiego wojska. Od soboty terroryści zabili 39 osób, a 150 ranili.

Według źródeł w siłach bezpieczeństwa, w niedzielę rano wewnątrz budynku było słuchać intensywne odgłosy wystrzałów. Na miejsce przybyło wiele karetek pogotowia - donosi agencja AFP.

Nieco wcześniej w rejon centrum przybyła - jak pisze AFP - duża liczba żołnierzy. Nie sprecyzowano jednak dokładnej liczby.

bEpGdufb

Kenijskie siły bezpieczeństwa próbują przejąć kontrolę nad sytuacją w celu unieszkodliwienia terrorystów, którzy wciąż przetrzymują w budynku nieznaną liczbę zakładników.

Według kenijskiego MSW, górne piętra centrum zostały opanowane, a napastnicy zostali zmuszeni do zejścia na parter i do podziemi budynku.

W sobotę około południa co najmniej dwunastu zamaskowanych napastników zaatakowało centrum handlowe Westgate licznie odwiedzane przez bogatą klientelę, zarówno miejscową, jak i zagraniczną. Według świadków, napastnicy pozwolili wyjść z centrum muzułmanom, po czym otworzyli ogień do pozostałych klientów.

Do ataku przyznała się somalijska radykalna milicja islamska Al-Szabab, mająca powiązania z Al-Kaidą. (PAP)

bEpGdufh

cyk/ woj/

14626727 14626686

bEpGdufC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)