Notowania

wiadomości
22.10.2013 05:44

Kerry: Jeśli Asad zostanie ponownie wybrany, wojna w Syrii będzie trwać

Jeśli Baszar el-Asad zostanie ponownie wybrany na prezydenta w 2014 roku, wojna w Syrii będzie trwać - ocenił szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jeśli Baszar el-Asad zostanie ponownie wybrany na prezydenta w 2014 roku, wojna w Syrii będzie trwać - ocenił szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry. *

Była to jego reakcja na wywiad Asada dla libańskiej telewizji, w którym wyraził gotowość startu w przyszłorocznych syryjskich wyborach prezydenckich.

"Jeśli chce uregulować problemy będąc kandydatem na swą reelekcję, mogę powiedzieć mu tyle: sądzę, że jest pewny, że ta wojna nie skończy się dopóki jest tam, gdzie jest" - oświadczył amerykański sekretarz stanu na konferencji prasowej w Paryżu, gdzie spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Kataru, Chalidem ibn Muhammadem al-Attiją.

Zdaniem Kerry'ego syryjska opozycja nigdy nie zaakceptuje jego władzy. "Nie znam nikogo, kto sądzi, że opozycja zgodzi się na to, by Baszar el-Asad mógł współtworzyć rząd" - podkreślił. "Bombardował i gazował mieszkańców swego własnego kraju. Jak ten człowiek może zgodnie z prawem domagać się władzy w przyszłości?" - Pytał Kerry. (PAP)

zab/

14859581 arch. int.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz