Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kerry przyleciał do Polski

0
Podziel się

Sekretarz stanu USA John Kerry w poniedziałek po godz. 22 wylądował na
warszawskim lotnisku - poinformował PAP rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. We wtorek amerykański
polityk spotka się m.in. z premierem i szefem MSZ.

bErTAzGt

Sekretarz stanu USA John Kerry w poniedziałek po godz. 22 wylądował na warszawskim lotnisku - poinformował PAP rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. We wtorek amerykański polityk spotka się m.in. z premierem i szefem MSZ.

Z lotniska Kerry uda się do Lasek, gdzie złoży wieniec na grobie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

Wtorek Kerry zacznie od rozmowy z szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Następnie spotka się z premierem Donaldem Tuskiem. Natomiast wspólnie z szefem MON Tomaszem Siemoniakiem Kerry odwiedzi 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie spotka się z żołnierzami polskimi i amerykańskimi.

bErTAzGv

Z lotniska na warszawskim Okęciu Kerry uda się do Lasek, gdzie złoży wieniec na grobie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

W programie wizyty sekretarza stanu USA jest także spotkanie z polskimi i amerykańskimi biznesmenami oraz spotkanie z młodymi naukowcami i stażystami.

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślał, że wizyta Kerry'ego będzie okazją do "poważnych, sojuszniczych rozmów o bezpieczeństwie i sytuacji międzynarodowej".

Rzecznik MSZ poinformował, że tematami rozmów będą polsko-amerykańskie stosunki dwustronne, kwestie wspólnych projektów w sferze bezpieczeństwa, między innymi w kontekście przyszłorocznego szczytu NATO, współpraca gospodarcza między Polską a Stanami Zjednoczonymi, współpraca w dziedzinie nowoczesnych technologii, a także wspólne działania demokratyzacyjne.

bErTAzGB

Według ambasady USA w Warszawie rozmowy dotyczyć będą "ścisłego sojuszu obronnego i partnerstwa z Polską w zakresie szeregu globalnych kwestii" oraz "kluczowego wkładu Polski w szerzenie demokracji i umacnianie zdolności NATO".

Niewykluczone, że tematem rozmowy Sikorskiego z Kerrym będzie też tzw. afera podsłuchowa związana z praktykami amerykańskiego wywiadu. (PAP)

tgo/ sdd/ mok/ bk/

bErTAzGW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)