Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGP: Jarczewski nowym wiceszefem policji

0
Podziel się

Dotychczasowy oficer łącznikowy policji w Kijowie, nadinsp. Waldemar
Jarczewski zostanie zastępcą komendanta głównego policji do spraw prewencji. Funkcję obejmie od 16
listopada - poinformował w piątek PAP rzecznik szefa policji Mariusz Sokołowski.

bEiaXQSZ

Dotychczasowy oficer łącznikowy policji w Kijowie, nadinsp. Waldemar Jarczewski zostanie zastępcą komendanta głównego policji do spraw prewencji. Funkcję obejmie od 16 listopada - poinformował w piątek PAP rzecznik szefa policji Mariusz Sokołowski.

Poprzedni zastępca szefa policji ds. prewencji Arkadiusz Pawełczyk podał się do dymisji pod koniec sierpnia. Swoją decyzję uzasadniał "względami zdrowotnymi". Jarczewskiego na to stanowisko na wniosek komendanta głównego powołał minister SWiA.

Jak powiedział PAP Sokołowski, zadaniem Jarczewskiego będzie nie tylko nadzorowanie oddziałów prewencji, ale też przygotowanie polskiej policji do EURO 2012. "Jako oficer łącznikowy w Kijowie koordynował współpracę polskiej i ukraińskiej policji w tym zakresie" - dodał.

bEiaXQTb

Nowy zastępca komendanta głównego jest funkcjonariuszem od 30 lat. Do 1999 r. był zastępca komendanta rejonowego policji w Lesznie, później do 2005 r. zastępcą komendanta wojewódzkiego w Poznaniu. Następnie objął funkcję zastępcy szefa policji i pełnił ją do 2007 r., kiedy to został oficerem łącznikowym. (PAP)

pru/ pz/ gma/

bEiaXQTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)