Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGP: Jarczewski nowym wiceszefem policji

0
Podziel się

#
dochodzi szersza inf. nt. przebiegu służby Jarczewskiego
#

bEgsTRJx

# dochodzi szersza inf. nt. przebiegu służby Jarczewskiego #

30.10. Warszawa (PAP) - Dotychczasowy oficer łącznikowy policji w Kijowie, nadinsp. Waldemar Jarczewski zostanie zastępcą komendanta głównego policji do spraw prewencji. Funkcję obejmie od 16 listopada - poinformował w piątek PAP rzecznik szefa policji Mariusz Sokołowski.

Poprzedni zastępca szefa policji ds. prewencji Arkadiusz Pawełczyk podał się do dymisji pod koniec sierpnia. Swoją decyzję uzasadniał względami zdrowotnymi. Jarczewskiego na to stanowisko na wniosek komendanta głównego powołał minister SWiA.

bEgsTRJz

Jak powiedział PAP Sokołowski, zadaniem Jarczewskiego będzie nie tylko nadzorowanie pionu prewencji, ale też przygotowanie polskiej policji do EURO 2012. "Jako oficer łącznikowy w Kijowie koordynował współpracę polskiej i ukraińskiej policji w tym zakresie" - dodał.

Nowy zastępca komendanta głównego jest funkcjonariuszem od 30 lat, a z wykształcenia -prawnikiem. Do 1999 r. był zastępcą komendanta rejonowego policji w Lesznie, później do 2005 r. zastępcą komendanta wojewódzkiego w Poznaniu. Następnie objął funkcję zastępcy szefa policji i pełnił ją do 2007 r. Nadzorował wówczas pion kryminalny w tym CBŚ. Podał się do dymisji gdy nastąpiła zmiana na stanowisku szefa policji - komendantem został wówczas Konrad Kornatowski - i została ona przyjęta. Później Jarczewski został oficerem łącznikowym w Kijowie.(PAP)

pru/ pz/ woj/

bEgsTRKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)