Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGP: zatrzymano Irakijczyka poszukiwanego w Europie za oszustwa

0
Podziel się

Policjanci z KGP zatrzymali 48-letniego Ibrahima H. obywatela Iraku z
brytyjskim paszportem. Był poszukiwany przez angielskich funkcjonariuszy za oszustwa i wyłudzenia.
Ukrywał się w różnych europejskich krajach - poinformowała we wtorek PAP policja.

bEpXSWPp

Policjanci z KGP zatrzymali 48-letniego Ibrahima H. obywatela Iraku z brytyjskim paszportem. Był poszukiwany przez angielskich funkcjonariuszy za oszustwa i wyłudzenia. Ukrywał się w różnych europejskich krajach - poinformowała we wtorek PAP policja.

"We wrześniu tego roku angielscy policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać gdzieś na terenie Polski. Wtedy skontaktowali się z policjantami wydziału poszukiwań celowych i identyfikacji osób Komendy Głównej Policji i przekazali im pełną dokumentację dotyczącą 48-letniego Ibrahima H." - powiedział PAP Karol Jakubowski z wydziału prasowego KGP.

W sumie Europejski Nakaz Aresztowania, który został wystawiony z tym mężczyzną dotyczy 16 tożsamości, którymi się posługiwał podczas ukrywania się w różnych europejskich krajach.

bEpXSWPr

Funkcjonariusze z KGP ustalili, że Ibrahim H. wynajmuje mieszkanie w jednym z bloków w centrum Warszawy.

"W momencie zatrzymania był zaskoczony. Próbował jeszcze legitymować się dokumentami wystawionymi na różne nazwiska, aby wprowadzić policjantów w błąd. Po sprawdzeniu jego odcisków palców w bazie danych nie było wątpliwości, że to na pewno Ibrahim H." - powiedział Jakubowski.

Zatrzymany mężczyzna oczekuje w areszcie na ekstradycję do Wielkiej Brytanii. (PAP)

gdyj/ pz/

bEpXSWPS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)