Notowania

wiadomości
09.10.2012 16:27

Kielce : Od środy - prezentacja najnowszych autobusów

Jubileuszowe, 10. Targi Transportu Zbiorowego "Trans-Expo" rozpoczną się w środę w Kielcach. Jak poinformował prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń, to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaprezentuje się na nich 140 firm z całej Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jubileuszowe, 10. Targi Transportu Zbiorowego "Trans-Expo" rozpoczną się w środę w Kielcach. Jak poinformował prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń, to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaprezentuje się na nich 140 firm z całej Europy. *

Wśród wystawców będą producenci z Polski, Niemiec, Belgii, Austrii, Czech, Turcji, Włoch, Francji, Hiszpanii, Holandii, Ukrainy i Szwecji.

Oprócz pojazdów transportu miejskiego i międzymiastowego zaprezentowane zostaną auta specjalistyczne, m.in. holowniki do obsługi floty miejskich autobusów. Swoją ofertę zaprezentują również producenci części zamiennych i wyposażenia pojazdów komunikacji miejskiej.

Podczas wystawy "Trans-Expo" nie zabraknie premier, między innymi dwunastometrowej wersji polskiego autobusu elektrycznego Solaris oraz niskopodłogowego autobusu międzymiastowego Solaris Urbino. Inny polski producent, firma Solbus zaprezentuje dwa miejskie autobusy napędzane gazem LNG i CNG. Pokaże również mobilną stację do tankowania gazu LNG.

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających "Trans-Expo" będzie autentyczna kabina historycznego tramwaju 102N produkowanego w latach sześćdziesiątych XX w. w Chorzowie.

Równolegle do "Trans-Expo" w Kielcach odbywać się będą jeszcze dwie inne wystawy: Targi "Moto-Tech", podczas których zaprezentowane zostaną najnowsze urządzenia do stacji kontroli pojazdów oraz Piąte Międzynarodowe Targi Infrastruktury Wodno-Ściekowej, Odwodnień i Melioracji.

Targi "Trans-Expo" wraz z wystawami towarzyszącymi potrwają do piątku. (PAP)

mjk/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz