Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kielce: Fiasko negocjacji w sprawie prywatyzacji Premy

0
Podziel się:

Konsorcjum firm Effector i Effect Glass podjęło decyzję o wycofaniu się z
zakupu akcji kieleckiej Premy od skarbu państwa. O swojej decyzji niedoszły inwestor poinformował
PAP w piątek wieczorem. Informację potwierdziła PAP rzeczniczka Ministerstwa Skarbu Państwa.

Konsorcjum firm Effector i Effect Glass podjęło decyzję o wycofaniu się z zakupu akcji kieleckiej Premy od skarbu państwa. O swojej decyzji niedoszły inwestor poinformował PAP w piątek wieczorem. Informację potwierdziła PAP rzeczniczka Ministerstwa Skarbu Państwa.

Jak poinformowało w piątek wieczorem PAP konsorcjum, "przedłużający się proces prywatyzacji Centrum Produkcyjnego Prema S.A. doprowadził do eskalacji konfliktów w spółce, a w szczególności do podziału i skłócenia załogi oraz otwartego sporu z zarządem".

Niedoszły inwestor zwraca uwagę także na zapowiedzianą na poniedziałek przez NSZZ Solidarność regionu świętokrzyskiego pikietę przed siedzibą Premy.

"Wobec zaistniałej sytuacji konsorcjum Effector i Effect Glass podjęło decyzję o wycofaniu się z zakupu akcji kieleckiej Premy" - napisano w oświadczeniu.

Informację o wycofaniu się inwestora potwierdziła PAP rzeczniczka resortu skarbu Katarzyna Kozłowska.

Konflikt między związkami a prezesem Premy narastał od początku stycznia. W poniedziałek prezes Premy zabronił pracownikom opuszczenia budynku firmy. Zażądał, by poddali się kontroli trzeźwości. Wezwano policję, która potwierdziła, że wszyscy - 96 osób - są trzeźwi.

Reakcją Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" było ogłoszenie pogotowia protestacyjnego w województwie. "Oczekujemy odwołania prezesa ze stanowiska. Załoga jest szykanowana, ludzie są na pograniczu wytrzymałości - powiedział w czwartek wiceprzewodniczący zakładowej "S" Sławomir Barwiński. Sprawy konfliktu nie skomentował PAP prezes Premy.

W piątkowym oświadczeniu niedoszły inwestor napisał, że "narastający konflikt wewnątrz Premy nie mógł pozostać bez wpływu na sfinalizowanie zakupu akcji firmy".

Jak wyjaśnił pełnomocnik konsorcjum Effector i Effect Glass Tomasz Gajos, "celem było przejęcie przedsiębiorstwa, a następnie konsekwentne realizowanie rozwoju rynkowego i produktowego Premy, nie zaś udział w jej wewnętrznych konfliktach". "W tych okolicznościach decyzja, którą podjęliśmy, jest w pełni uzasadniona" - dodał Gajos.

Centrum Produkcyjne Pneumatyki Prema jest największym polskim producentem pneumatyki siłowej i sterującej, mającej zastosowanie przy mechanizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych.

W listopadzie ubiegłego roku Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło konsorcjum firm Effector S.A. z Włoszczowy i Effect Glass S.A. z Kielc do negocjacji wyłącznych przy prywatyzacji Premy. Od tego czasu resort kilka razy wydłużał wyłączność negocjacyjną. Według ostatniej informacji miała ona potrwać do wtorku, 19 lutego. (PAP)

mjk/ and/ je/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)