Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kielce: GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na most tymczasowy na DK 74

0
Podziel się

Kielecki oddział GDDKiA rozstrzygnął przetarg na budowę tymczasowego mostu w
Jachowej Woli na drodze krajowej nr 74 Sulejów-Zosin. Przeprawa powstanie tuż obok mostu
uszkodzonego przez ulewy w czerwcu.

bEpENrrF

Kielecki oddział GDDKiA rozstrzygnął przetarg na budowę tymczasowego mostu w Jachowej Woli na drodze krajowej nr 74 Sulejów-Zosin. Przeprawa powstanie tuż obok mostu uszkodzonego przez ulewy w czerwcu.

Budowa tymczasowej przeprawy w Jachowej Woli (pow. kielecki) będzie kosztowała prawie 1,8 mln zł i powinna zakończyć się w grudniu - poinformował PAP zastępca dyrektora kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Krzysztof Strzelczyk. Wykonawcą została firma Banimex z Będzina. "Jeszcze w tym tygodniu zostanie podpisana umowa, przekazany plac budowy i ustalony harmonogram prac" - dodał.

Tymczasowy most będzie miał sześć metrów szerokości i około 16 metrów długości. Wykonawca wybuduje także dojazdy o łącznej długości około 200 metrów. Dzięki inwestycji, zlikwidowane zostaną objazdy dla samochodów ciężarowych przez Nową Słupię.

bEpENrrH

Decyzja o zamknięciu mostu zapadła 7 czerwca. Po intensywnych ulewach uszkodzona została konstrukcja przeprawy. Dla wszystkich samochodów jadących drogą krajową nr 74 wytyczono objazdy. Pod koniec lipca, po wzmocnieniu konstrukcji mostu, przywrócono na nim ruch jedynie dla samochodów osobowych o masie do 3,5 tony.

Droga krajowa nr 74 Sulejów-Zosin jest jedną z najważniejszych tras w regionie świętokrzyskim. Most w Jachowej Woli znajduje się na odcinku Kielce-Opatów, który stanowi część trasy łączącej Kielce ze wschodnią częścią województwa oraz Lubelszczyzną. (PAP)

mjk/ je/ as/

bEpENrsi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)