Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kielce: Niezmotoryzowani mają rzecznika - grupę ekspertów

0
Podziel się:

Problemy komunikacji miejskiej, organizacji ruchu, wytyczania przejść dla
pieszych i ścieżek rowerowych - m.in. takimi sprawami ma zająć się Kielecki Rzecznik Osób
Niezmotoryzowanych. Jest to grupa ekspertów; pierwszy ich dyżur wyznaczono na wtorek.

Problemy komunikacji miejskiej, organizacji ruchu, wytyczania przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych - m.in. takimi sprawami ma zająć się Kielecki Rzecznik Osób Niezmotoryzowanych. Jest to grupa ekspertów; pierwszy ich dyżur wyznaczono na wtorek.

Jak wyjaśnił PAP prezes Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje Jerzy Stradomski, choć w nazwie inicjatywy znajduje się słowo "rzecznik", sprawami niezmotoryzowanych zajmie się grupa ekspertów stowarzyszenia, a nie jedna osoba.

"Zależy nam na tym, by zająć się sprawami tych, którzy często są pomijani w planach urbanistycznych, przy okazji nowych inwestycji" - powiedział Stradomski.

Jego zdaniem przy okazji tworzenia nowych rozwiązań komunikacyjnych, często zapomina się o pieszych, rowerzystach, czy osobach przemieszczających się komunikacją miejską. "Wyraźnie faworyzowany jest ruch samochodowy. Naszym celem jest występowanie w imieniu niezmotoryzowanych, oraz informowanie mieszkańców o nowych, komunikacyjnych projektach miasta" - powiedział Stradomski.

Pierwszą okazją do porozmawiania z Kieleckim Rzecznikiem Osób Niezmotoryzowanych będzie wtorkowy dyżur od 15. do 19. w siedzibie Stowarzyszenia w centrum miasta.

Szczegóły dotyczące spraw jakimi zajmuje się rzecznik oraz monitoring wszystkich prowadzonych w Kielcach inwestycji zamieszczono już na stronie internetowej www.rzecznik.org

"Chcemy, żeby nasza strona internetowa była kompendium wiedzy o inwestycjach. Do tej pory te informacje można było znaleźć z niemałym trudem, w różnych Biuletynach Informacji Publicznej. Teraz wszystko będzie w jednym miejscu" - wyjaśnił Stradomski.

Inicjatywa "Kielecki Rzecznik Osób Niezmotoryzowanych" powstała w ramach Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje. Pomysł uzyskał grant w wysokości 30 tys. zł od Fundacji Batorego. "Nie zakładamy terminu zakończenia naszej akcji. W założeniu, +rzecznik+ ma działać przez lata" - powiedział Stradomski.

Obecnie w Kielcach mieszka około 200 tys. osób. (PAP)

mjk/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)