Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kielce: Piknik geologiczny "Dzień Trylobita"

0
Podziel się:

Geo-bufet z jadalnymi trylobitami i skarbnica skamieniałości sprzed 160 mln
lat to główne atrakcje niedzielnego Kieleckiego Pikniku Geologicznego "Dzień Trylobita".

Geo-bufet z jadalnymi trylobitami i skarbnica skamieniałości sprzed 160 mln lat to główne atrakcje niedzielnego Kieleckiego Pikniku Geologicznego "Dzień Trylobita".

Impreza przygotowana przez kieleckie Centrum Geoedukacji na Wietrzni jest przeznaczona dla osób w każdym wieku. Jednak najwięcej atrakcji znajdą dla siebie dzieci. Bo ma poprzez zabawę przekonać, że geologia jest ciekawa.

"Wykorzystując znajdujące się na Wietrzni pokłady skamieniałości sprzed 160 mln lat zapraszamy do stanowisk, w których będzie można znaleźć ostrygi, ramienionogi i ślimaki, czyli to co żyło kiedyś w morzu pokrywającym nasz region. Geolog będzie wyjaśniał młodym poszukiwaczom co udało im się znaleźć" - powiedział PAP Michał Poros z Centrum Geoedukacji.

Do poznawania geologii i historii ziemi będzie zachęcać także geo-bufet, w którym przysmaki w kształcie trylobitów dzieci będą mogły własnoręcznie lukrować. W symulatorze z kinem 5D całe rodziny zwiedzą ziemię sprzed milionów lat na interaktywnym pokazie. Przygotowano także stanowiska warsztatów geologicznych i gier edukacyjnych.

Wszędzie będzie można zbierać punkty za udział w zajęciach. Ten kto zbierze ich najwięcej poleci balonem, z którego będzie podziwiać rezerwat Wietrznia i panoramę Kielc.

"Piknik jest imprezą otwartą i bezpłatną dla uczestników. Chcemy w interaktywny sposób przekonać, że geologia jest ciekawa i może zainteresować całe rodziny. Zresztą mamy już w Klubie Miłośników Geologii synów i ojców, którzy wspólnie kolekcjonują znaleziska" - dodał Poros.

Kielecki Piknik Geologiczny "Dzień trylobita" odbędzie się w niedzielę w godzinach 14-18 w Centrum Geoedukacji na Wietrzni.

Centrum Geoedukacji, które jest jednym z elementów Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego, otwarto w czerwcu tego roku. Zostało utworzone dla lepszego wykorzystania walorów kieleckich rezerwatów skalnych. Na terenie Kielc jest aż pięć rezerwatów przyrody, z których cztery - Kadzielnia, Ślichowice, Wietrznia i Białogon-Biesag - to rezerwaty geologiczne. W kamieniołomie Wietrznia, w którym jest centrum, jest unikalny profil skał dewonu środkowego i górnego, udokumentowany znaleziskami gatunków fauny kopalnej.(PAP)

and/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)