Notowania

wiadomości
23.04.2012 16:34

Kielce: Policja przygotowuje się do meczu o Puchar Polski

Więcej patroli na terenie miasta i zmiana organizacji ruchu w centrum Kielc - tak m.in. świętokrzyska policja przygotowuje się do wtorkowego finału piłkarskiego Pucharu Polski między Legią Warszawa a Ruchem Chorzów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Więcej patroli na terenie miasta i zmiana organizacji ruchu w centrum Kielc - tak m.in. świętokrzyska policja przygotowuje się do wtorkowego finału piłkarskiego Pucharu Polski między Legią Warszawa a Ruchem Chorzów. *

Policja spodziewa się, że mecz obejrzy kilkanaście tysięcy kibiców.

Jak powiedział PAP w poniedziałek rzecznik świętokrzyskiej policji Grzegorz Dudek, na ulicach miasta pojawi się więcej patroli - umundurowanych i w cywilu. Ze względów taktycznych nie podał liczby policjantów, którzy będą tego dnia dbali o bezpieczeństwo mieszkańców. Patrole kierowane będą w rejon stadionu, na osiedla sąsiadujące ze stadionem, parkingi oraz na drogi dojazdowe i dojścia do obiektu sportowego.

Więcej policjantów pojawi się również w centrum miasta oraz w punktach newralgicznych dla komunikacji publicznej.

W związku z meczem wystąpią utrudnienia w ruchu na następujących ulicach: Ściegiennego, Krakowskiej, al. Legionów, Gagarina. Zmiana organizacji ruchu drogowego w obrębie stadionu nastąpi już od godz. 12. Utrudnienia wystąpią też na ul. Śniadeckich i Seminaryjskiej.

"Apelujemy do kierowców, by stosowali się do wskazówek kierujących ruchem policjantów" - powiedział Dudek. Już w poniedziałek wieczorem zamknięty zostanie całkowicie dla ruchu plac Niepodległości przy dworcu PKP. Utworzone zostaną specjalne parkingi dla autobusów i samochodów kibiców spoza Kielc.

Rzecznik dodał, że opinia policji na temat organizacji meczu w Kielcach była negatywna. Nie ujawnił, z jakich powodów. (PAP)

agn/ bos/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz