Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kielce: Przywrócono dostawy ciepła dla 20 tys. osób

0
Podziel się:

Po dwudziestu godzinach przerwy 20 tys. mieszkańców trzech północnych osiedli
Kielc ma już przywrócone ogrzewanie i ciepłą wodę - poinformowało PAP w środę rano Miejskie
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach (MPEC).

bEEwmkSt

Po dwudziestu godzinach przerwy 20 tys. mieszkańców trzech północnych osiedli Kielc ma już przywrócone ogrzewanie i ciepłą wodę - poinformowało PAP w środę rano Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach (MPEC).

Przerwa w dostawach miała związek z koniecznością wymiany skorodowanego fragmentu magistrali, który zagrażał awarią w szczycie sezonu grzewczego. Jak zaznaczyła rzecznik prasowy MPEC Anna Niedzielska, udało się wznowić dostawy ciepła wcześniej, niż pierwotnie planowano - czyli w nocy ze środy na czwartek.

Korozję rur ciepłowniczych zauważono w poniedziałek na gęsto zabudowanej, prywatnej działce, wtedy też podjęto decyzję o konieczności remontu odcinka sieci. Na czas trwania naprawy bez ogrzewania i ciepłej wody pozostawało około 20 tysięcy mieszkańców trzech kieleckich osiedli: Na Stoku, Świętokrzyskiego i Słonecznego Wzgórza.

bEEwmkSv

Magistrala zasilająca w ciepło północne osiedla Kielc ma ok. 40 lat. Jak napisano w komunikacie MPEC, "została zbudowana w technologii kanałowej, na kilku odcinkach bardzo niestarannie, co obecnie skutkuje korozją rur. W tym roku przed rozpoczęciem sezonu grzewczego pracownicy MPEC wykryli i naprawili już dwa fragmenty sieci zagrażające awarią".(PAP)

mjk/ itm/

bEEwmkSW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)