Notowania

wiadomości
20.02.2013 12:22

Kielce: Ruszyły targi odzieży i akcesoriów sportowych

170 firm z dziewięciu europejskich krajów bierze udział w XXVII Międzynarodowych Targach Branży Sportowej i Outdoorowej Sport - Zima zorganizowanych w Kielcach.

Podziel się
Dodaj komentarz

170 firm z dziewięciu europejskich krajów bierze udział w XXVII Międzynarodowych Targach Branży Sportowej i Outdoorowej Sport - Zima zorganizowanych w Kielcach.

"Targi są przede wszystkim okazją dla przedsiębiorców działających w branży sportowej, np. właścicieli sklepów, którzy mogą zobaczyć to, co może być hitem w kolejnym sezonie" - powiedział PAP prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.

Jak informują organizatorzy, po raz pierwszy na terenie wystawienniczym powstał basen, na którym w ciągu najbliższych trzech dni odbędą się m.in.: pokazy freestyle'u kajakowego czy pokazy technik ratowniczych. Organizatorzy przygotowali także zawody na ergometrach (wiosłowanie na sucho).

Wśród nowości znalazły się między innymi zegarki sportowe z odbiornikiem GPS, pozwalającym na wyznaczanie i optymalizację trasy biegu, oraz zbierające informacje dotyczące m.in. tętna biegacza czy wysokości nad poziomem morza.

Jedna z firm odzieżowych zainstalowała w hali wystawienniczej kabinę wiatrową, w której można sprawdzić przepuszczalność odzieży w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Inna firma pokazała polaryzacyjne gogle narciarskie, które dostosowują się do jasności otoczenia.

Głównym adresatem wystawy są przedsiębiorstwa działające w handlu oraz usługach w branży sportowej. Impreza jest otwarta dla "niebranżowych" zwiedzających. Każdy miłośnik aktywnego wypoczynku będzie mógł przyjrzeć się ofercie wystawców.

Wystawie po raz drugi towarzyszy zimowa Międzynarodowa Konwencja FitStyle Winter 2013. W programie znalazły się m.in. lekcje stepu i dance'u.

Targi Kielce są trzecim w Europie środkowo-wschodniej ośrodkiem wystawienniczym. Prawie 100 proc. akcji spółki należy do Miasta Kielce. W lutym prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń ogłosił, że spółka zamierza zadebiutować na warszawskiej giełdzie pod koniec 2013 lub wiosną 2014 roku.

Targi "Sport-Zima" potrwają do soboty, 23 lutego. (PAP)

mjk/ je/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz