Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kielce: Umowa Mesko z firmą Lockheed Martin

0
Podziel się

Zakłady Mesko ze Skarżyska-Kamiennej (Bumar Amunicja S.A.) podpisały w środę
porozumienie o współpracy z firmą Lockheed Martin ze Stanów Zjednoczonych. Dotyczy ona prac nad
technologiami rakietowymi.

bErjqQEl

Zakłady Mesko ze Skarżyska-Kamiennej (Bumar Amunicja S.A.) podpisały w środę porozumienie o współpracy z firmą Lockheed Martin ze Stanów Zjednoczonych. Dotyczy ona prac nad technologiami rakietowymi.

Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się na wystawie Polskiego Holdingu Obronnego podczas XXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Podpisana w środę wstępna umowa ma przede wszystkim pomóc skarżyskiej fabryce przy wdrażaniu i zastosowaniu nowoczesnych technologii rakietowych, w realizacji programu "Homar".

bErjqQEn

"Jest to jedno z kolejnych porozumień podpisanych z zagranicznymi firmami, które stoją na bardzo wysokim poziomie technologicznym (...). W zakresie produkcji i technologii rakietowej myślę, że z naszej strony jest to najlepszy wybór" - powiedział w środę tuż po podpisaniu umowy prezes skarżyskiego zakładu Waldemar Skowron.

"Głowice rakietowe, silniki rakietowe to są te obszary, w których chcemy się specjalizować. Myślę, że ta umowa pomoże nam w realizacji tego celu" - dodał.

Zdaniem Scotta Arnolda, wiceprezesa dywizji rakietowej Lockheed Martin owocem współpracy może być zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i doświadczeń jego firmy w pracach nad rakietami Homar.

Kolejnym krokiem będzie ustalenie szczegółów współpracy podczas wizyty polskich specjalistów w zakładach Lockheed Martin w Stanach Zjednoczonych. Jak dodał Skowron podpisane porozumienie "to więcej niż list intencyjny, ale nie jest to jeszcze w pełni umowa biznesowa".

bErjqQEt

Jak przypomina na swojej stronie internetowej Polski Holding Obronny, w którego skład wchodzi skarżyskie Mesko, zakłady powstały w 1924 roku jako Państwowa Fabryka Amunicji i do II wojny światowej była to jedna z największych fabryk zbrojeniowych w Europie środkowej.

Lockheed Martin jest jednym z największych i najważniejszych koncernów zbrojeniowych w Stanach Zjednoczonych, zatrudniający prawie 150 tys. pracowników. Jego siedziba znajduje się w mieście Bethesda w stanie Maryland.(PAP)

mjk/ bos/ mow/

bErjqQEO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)