Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kielecki Teatr Tańca przygotowuje spektakl o szkole

0
Podziel się

Skierowaną do dzieci i młodzieży opowieść taneczno-muzyczną "Tajemnice
wirtualnego świata" przygotowuje Kielecki Teatr Tańca wraz z Filharmonią Świętokrzyską. Premiera
odbędzie się 13 marca.

bEhaEWGJ

Skierowaną do dzieci i młodzieży opowieść taneczno-muzyczną "Tajemnice wirtualnego świata" przygotowuje Kielecki Teatr Tańca wraz z Filharmonią Świętokrzyską. Premiera odbędzie się 13 marca.

Akcja spektaklu rozgrywa się w szkolnym świecie rzeczywistym na lekcji wf-u, biologii i informatyki oraz w wirtualnym świecie gier komputerowych. Tematem są relacje między uczniami i nauczycielami, a także pomiędzy kolegami z jednej klasy, w której są "liderzy" i "ofermy".

Dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca Elżbieta Szlufik-Pańtak powiedziała, że twórcy spektaklu nie chcą krytykować młodzieży, ale przekazać jej, że wspólna zabawa z rówieśnikami i przyjazna atmosfera jest lepsza niż zawzięta wojna.

bEhaEWGL

Szlufik, która wraz z mężem Grzegorzem Pańtakiem stworzyła choreografię, powiedziała, że w spektaklu wykorzystano elementy tańca neoklasycznego, jazzu, modern jazzu i stylu modern jazz underground. Sporo jest trudności technicznych: wyskoki z ławki, stanie na rękach, podnoszenie partnerek. Narracja jest prowadzona poprzez pantomimę, aby dzieci wiedziały, o co chodzi w przedstawieniu.

Twórca muzyki do "Tajemnic" Paweł Łukowiec powiedział, że zespół kameralny składa się z instrumentów dętych, smyczkowych oraz rozbudowanej sekcji perkusyjnej; będzie ksylofon, wibrafon, dzwonki, gongi, werble, bębny i talerze. Zdaniem kompozytora, akustyczne instrumenty tradycyjne nie oddają w pełni wirtualnego świata, dlatego we fragmentach spektaklu pojawi się muzyka elektroniczna.

W spektaklu wystąpi 21 tancerzy oraz 18 muzyków pod batutą dyrektora filharmonii Jacka Rogali. Muzycy zagrają na scenie, a nie w kanale dla orkiestry.

Twórcy "Tajemnic wirtualnego świata" mają nadzieję, że spektakl będzie wykorzystywany przez nauczycieli w edukacji artystycznej młodzieży; po przedstawieniu uczniowie będą mogli porozmawiać z artystami o tańcu i muzyce.(PAP)

bEhaEWGR

agn/ hes/ jbr/

bEhaEWHm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)