Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kierowcy biskupów będą ćwiczyć dachowania na symulatorach

0
Podziel się:

Ćwiczenia na symulatorach jazdy, m.in. dachowania i zderzeń, a także
szkolenia w zakresie pierwszej pomocy obejmie kurs dla kierowców biskupów. Odbędzie się 8 marca w
Warszawie podczas obrad episkopatu - poinformowała w sobotę Konferencja Episkopatu Polski.

*Ćwiczenia na symulatorach jazdy, m.in. dachowania i zderzeń, a także szkolenia w zakresie pierwszej pomocy obejmie kurs dla kierowców biskupów. Odbędzie się 8 marca w Warszawie podczas obrad episkopatu - poinformowała w sobotę Konferencja Episkopatu Polski. *

Kurs już po raz dziewiąty organizuje MIVA Polska - agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Odbędzie się w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 80 i na terenie Autodromu Automobilklub Polski Warszawa-Bemowo przy ul. Powstańców Śląskich 127.

Współorganizatorami tegorocznego szkolenia są: Instytut Transportu Samochodowego, Akademia Jazdy Opel i Chevrolet, Automobilklub Polski oraz Ordynariat Polowy Wojska Polskiego.

KEP poinformowała też, że w 2009 roku MIVA Polska przekazała prawie 210 tys. euro na pomoc w zakupie pojazdów misyjnych m.in. do Zambii, Kamerunu, Ugandy, Madagaskaru, Czadu, Kostaryki i pomogła w zakupie 76 takich pojazdów.

"Już w pierwszych miesiącach 2010 roku realizowane są nowe prośby polskich misjonarzy. Kolejne pojazdy dzięki MIVA Polska będą służyć polskim misjonarzom w Lesotho, Izraelu, Brazylii, Boliwii, Kamerunie, Tanzanii, Namibii, Nigerii, Rwandzie, Kirgistanie, Argentynie" - poinformował cytowany w komunikacie dyrektor MIVA Polska, ks. Jerzy Kraśnicki.

Dodał, że na te pojazdy agenda przeznaczyła blisko 90 tys. euro, a środki te pochodzą od kierowców z Akcji św. Krzysztof - apelu agendy do kierowców o przekazanie darów na misyjne środki transportu

W 2010 roku MIVA Polska obchodzi jubileusz 10-lecia działalności. Główne obchody odbędą się w ramach lipcowego Tygodnia św. Krzysztofa. (PAP)

luo/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)