Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kijów: do końca tego roku Ukraina nie będzie potrzebować gazu z Rosji

0
Podziel się

W pierwszej dekadzie listopada ukraiński Naftogaz nie kupował gazu od Rosji
i może się obejść bez zakupu rosyjskiego paliwa do końca tego roku - podała rosyjska agencja
informacyjna RIA Nowosti powołując się na wypowiedź ukraińskiego ministra energetyki i przemysłu
węglowego Eduarda Stawyckiego.

bErZfFkl

W pierwszej dekadzie listopada ukraiński Naftogaz nie kupował gazu od Rosji i może się obejść bez zakupu rosyjskiego paliwa do końca tego roku - podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti powołując się na wypowiedź ukraińskiego ministra energetyki i przemysłu węglowego Eduarda Stawyckiego.

"W naszej ocenie, do końca tego roku możemy w ogóle się obejść bez zakupu rosyjskiego gazu" - powiedział szef ukraińskiego resortu energetyki. Zaznaczył jednak, że Naftogaz Ukrainy wznowi import paliwa jeśli zajdzie taka potrzeba. Podkreślił, że obecnie ukraińskie podziemne magazyny gazu są pełne.

"Na mocy obowiązującego kontraktu możemy wznowić import gazu, kiedy zajdzie taka potrzeba. Według obliczeń naszych specjalistów, dzięki dobrej pogodzie dostawy gazu do gospodarstw domowych spadły o około 45 proc. z tego, co planował dostarczyć Naftogaz" - dodał minister.

bErZfFkn

We wtorek agencja RIA Nowosti podała, że po rezygnacji z importu rosyjskiego gazu Ukraina zwiększyła rewers paliwa do swojego kraju przez terytorium Polski. Według danych spółki Gaz-System do 6 listopada br. na Ukrainę zostało dostarczano od 1,2 mln m sześć. do 1,5 mln m sześć. gazu na dobę. 6 listopada ilość przesyłu została zwiększona dwukrotnie do około 3,2 mln m sześć., a 9 listopada do około 4,9 mln m sześć. na dobę.

iri/ drag/

bErZfFkO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)