Notowania

kirgistan
24.11.2010 15:15

Kirgistan: Dożywocie dla 17 uczestników zamieszek na tle etnicznym

TASS) - 17 ludzi, którzy dopuścili się zabójstw podczas zamieszek na tle etnicznym w czerwcu na południu Kirgistanu, skazano na dożywotnie więzienie, a dwie osoby na 25 lat pozbawienia wolności - powiadomiły w środę władze południowego regionu dżalalabadzkiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*TASS) - 17 ludzi, którzy dopuścili się zabójstw podczas zamieszek na tle etnicznym w czerwcu na południu Kirgistanu, skazano na dożywotnie więzienie, a dwie osoby na 25 lat pozbawienia wolności - powiadomiły w środę władze południowego regionu dżalalabadzkiego. *

Według sędziego Damirbeka Nazarowa skazani zabili 16 ludzi na drodze łączącej południowe miasto Osz ze stolicą kraju Biszkekiem. Stało się to podczas krwawych zamieszek, do których doszło między Kirgizami a przedstawicielami mniejszości uzbeckiej na południu Kirgistanu w czerwcu.

Skazani to przedstawiciele mniejszości uzbeckiej - pisze agencja Associated Press. Zaznacza, że wyrok może wywołać obawy, iż jedynymi pociąganymi do odpowiedzialności za akty przemocy są Uzbecy.

W krwawych starciach, do których doszło w połowie czerwca w regionie Oszu i Dżalalabadu, zginęło prawie 400 osób, a tysiące zostały bez dachu nad głową.

Społeczności na południu Kirgistanu pozostają głęboko podzielone. W regionie utrzymuje się napięcie wywołane w ostatnich tygodniach roszczeniami Kirgizów do urodzajnych gruntów należących do Uzbeków - pisze AP.(PAP)

mmp/ kar/

7761569 7760686 arch.

Tagi: kirgistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz