Notowania

wiadomości
25.05.2012 16:15

Klata, Zadara, Jarzyna wśród kandydatów na szefa Starego Teatru

Do końca czerwca ma zostać wyłoniony ostateczny kandydat na dyrektora Starego Teatru w Krakowie. Zaproszenia do udziału w postępowaniu zostały wysłane do Jana Klaty, Bartosza Szydłowskiego, Michała Zadary, Tadeusza Bradeckiego i Grzegorza Jarzyny.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do końca czerwca ma zostać wyłoniony ostateczny kandydat na dyrektora Starego Teatru w Krakowie. Zaproszenia do udziału w postępowaniu zostały wysłane do Jana Klaty, Bartosza Szydłowskiego, Michała Zadary, Tadeusza Bradeckiego i Grzegorza Jarzyny. *

"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski informuje, iż zamierza wyłonić dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Kandydat zostanie wybrany spośród osób o ugruntowanym dorobku artystycznym, posiadających istotne doświadczenie w pracy w teatrze, umiejętność kierowania zespołem oraz kontakty artystyczne na szczeblach ogólnopolskim i międzynarodowym" - poinformował PAP w piątek rzecznik ministra kultury Maciej Babczyński.

Zaproszenia do udziału w postępowaniu zostały wysłane do: reżysera Jana Klaty, dyrektora krakowskiej Łaźni Nowej i dyrektora festiwalu Boska Komedia Bartosza Szydłowskiego, do reżysera Michała Zadary, do dyrektora artystycznego Teatru Śląskiego w Katowicach Tadeusza Bradeckiego i dyrektora TR Warszawa Grzegorza Jarzyny.

Minister kultury może również wziąć pod uwagę kandydatów zarekomendowanych przez zainteresowane środowiska.

Kandydaci zostaną poproszeni o przedłożenie koncepcji kierowania teatrem, które będą podstawą do rozmowy, którą przeprowadzi powołany przez ministra zespół. Wyłonienie kandydata planuje się na koniec czerwca bieżącego roku.

"W rozmowie z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewski otrzymałem zapewnienie, że Stary Teatr będzie miał swoją reprezentację w zespole prowadzącym rozmowy z kandydatami. Minister podkreślił, że nie chce podejmować decyzji bez konsultacji z krakowskim środowiskiem teatralnym" - powiedział PAP dyrektor Starego Teatru Mikołaj Grabowski.

Mikołaj Grabowski - reżyser i aktor - sprawuje tę funkcję od 2002 r. W grudniu skończył 65 lat. W Starym Teatrze wyreżyserował m.in. "Tango Gombrowicz" wg "Dziennika" i "Trans-Atlantyku" W. Gombrowicza, "Wyzwolenie" S. Wyspiańskiego, "Tartuffe" Moliera, "Trans-Atlantyk" wg W. Gombrowicza, "Chopin kontra Szopen", a ostatnio "Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie" A. Mickiewicza.(PAP)

agz/ wos/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz