Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zatrucia w niemczech
02.06.2011 17:13

Klaus o ogórkach i epidemii: To cyrk

Za sztucznie wywołany cyrk uznał prezydent Czech Vaclav Klaus powiązanie hiszpańskich ogórków z epidemią pokarmową w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Za _ sztucznie wywołany cyrk _ uznał prezydent Czech Vaclav Klaus powiązanie hiszpańskich ogórków z epidemią pokarmową w Niemczech.

W ten sposób czeski przywódca ocenił szerzącą się w Europie panikę, która wybuchła po pojawieniu się w Niemczech fali zakażeń pałeczką okrężnicy.

_ - To sztucznie wywołany cyrk, który regularnie się powtarza i zawsze dotyka kogoś innego. Teraz to akurat uderzyło w producentów ogórków _ - podkreślił Klaus.

_ - Uważam to za nieszczęście. A to, że premier Zapatero domaga się od Niemiec odszkodowania jest całkowicie sensownym żądaniem, nawet jeśli według mnie go nie dostanie _ - zauważył czeski prezydent.

Dwa dni temu czeskie służby sanitarno-epidemiologiczne potwierdziły pierwszy w Czechach przypadek zarażenia niebezpieczną bakterią. Trwa oczekiwanie na wyniki badań u kolejnych siedmiu osób.

W Niemczech doszło do ponad 1500 przypadków infekcji lub podejrzenia zakażeniem pałeczką okrężnicy. Zatrucia odnotowano także we Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Holandii. W sumie zmarło już 18 osób, w tym 17 na terenie Niemiec.

Tagi: zatrucia w niemczech, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz