Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Klejnoty kamorry trafią pod młotek

0
Podziel się:

Sąd w Neapolu postanowił wystawić na licytację klejnoty i biżuterię oraz złote
zegarki, skonfiskowane w ostatnich latach mafiosom z kamorry.

Klejnoty kamorry trafią pod młotek
(LaertesCTB/cc/Flickr)
bETvjMwl

Sąd w Neapolu postanowił wystawić na licytację klejnoty i biżuterię oraz złote zegarki, skonfiskowane w ostatnich latach mafiosom z kamorry. Pod młotek pójdą w lutym setki spośród tysięcy skatalogowanych precjozów.

W weekendowym dodatku do dziennika _ La Repubblica _ zauważono, że pilnie strzeżone sejfy w podziemiach neapolitańskiego sądu pełne są najdroższej biżuterii, odebranej mafiosom i ich rodzinom. Po latach ich gromadzenia postanowiono znaleźć dla nich nabywców.

Część uzyskanych na aukcji pieniędzy zostanie przeznaczona na opłaty dla prywatnych firm, w których wymiar sprawiedliwości zdeponował część skonfiskowanego mafijnym klanom majątku, głównie samochody, motory i jachty. Opłaty za ich składowanie przekraczają milion euro rocznie.

bETvjMwn

Kilka pierwszych przedmiotów z biżuterii sprzedano na aukcji w grudniu zeszłego roku, co przyniosło jedynie 150 tysięcy euro. Teraz sąd zdecydował wystawić na licytację prawdziwy skarbiec. Żeby zachęcić potencjalnych nabywców, pierwotna cena wywoławcza wielu klejnotów i zegarków została obniżona o 20 procent.

Niektóre zegarki mają wartość około 10 tysięcy euro, ale nie brakuje też broszek, kolczyków i naszyjników za ponad 100 tysięcy euro. Jest nawet naszyjnik ze 196 brylantami.

Licytację przeprowadzi prywatna firma w ścisłej współpracy z sądem w Neapolu. _ - Ważne jest, by sprzedaż ta odbyła się przy zachowaniu nadzwyczajnych środków ostrożności _ - powiedział czuwający nad całą tą operacją sędzia Carlo Spagna.

Przypomina się, że tylko w minionym roku gangom kamorry skonfiskowano majątek o łącznej wartości ponad 2,5 miliarda euro.

bETvjMwt
Czytaj więcej w Money.pl
Jedna włoska mafia w górę, druga w dół Ubiegły rok przyniósł znaczną utratę popularności mafii sycylijskiej. W tym samym czasie kolejny krok naprzód zrobiła kalabryjska ndrangeta.
To tu ukrywają się przywódcy kamorry Podobno, na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniają. Nie noszą drogich ubrań ani nie jeżdżą luksusowymi samochodami.
bETvjMwO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)