Notowania

wiadomości
13.12.2013 02:13

Kliczko w telewizji ARD: Będę kandydował w wyborach prezydenckich

Lider ukraińskiej partii opozycyjnej Udar Witalij Kliczko powiedział w czwartek wieczorem niemieckiej telewizji publicznej ARD, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich na Ukrainie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Lider ukraińskiej partii opozycyjnej Udar Witalij Kliczko powiedział w czwartek wieczorem niemieckiej telewizji publicznej ARD, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich na Ukrainie. *

"To wielka odpowiedzialność. Ukraina leży mi na sercu. Jestem przekonany, że musimy przeprowadzić reformy. Musimy walczyć o nasze wizje, nasz kraj. Podjąłem decyzję, że będę brał udział" - powiedział Kliczko w programie "Beckmann", poświęconym w całości sytuacji na Ukrainie. "Będę kandydować" - powtórzył polityk i znany bokser. Prowadzący audycję łączył się na żywo z przebywającym w Kijowie Kliczką.

Kliczko wyjaśnił, że jego politycznym celem jest przekształcenie Ukrainy w państwo, w którym "są miejsca pracy i jest system zabezpieczeń socjalnych". Wymienił Polskę i Czechy wśród państw, które mogą być wzorem, ponieważ w latach 90. startowały z tego samego poziomu co Ukraina, a obecnie są już w UE i prześcignęły Ukrainę pod względem reform.

Pytany o postulaty demonstrantów, lider Udaru wymienił zwolnienie 15 zatrzymanych osób, ukaranie winnych brutalnej akcji milicji oraz dymisję premiera wraz z całym rządem.

"Nie boję się. Bardziej boi się moja żona, moja rodzina. Jestem przekonany, że trzeba walczyć o swoje marzenia" - powiedział Kliczko, zapowiadając, że wraca do demonstrantów, by wygłosić do nich przemówienie.

Wybory prezydenckie na Ukrainie odbędą się w roku 2015. O chęci kandydowania w nich Witalij Kliczko mówił już w październiku.(PAP)

lep/ sp/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz