Notowania

wiadomości
21.01.2013 17:47

Klub PiS chce przełożenia sejmowej debaty ws. odwołania Arłukowicza

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zwrócił się w poniedziałek do marszałek Sejmu Ewy Kopacz z prośbą o przeniesienie na inny dzień, zaplanowanej na środę debaty nad wnioskiem posłów PiS o wyrażenie wotum nieufności ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zwrócił się w poniedziałek do marszałek Sejmu Ewy Kopacz z prośbą o przeniesienie na inny dzień, zaplanowanej na środę debaty nad wnioskiem posłów PiS o wyrażenie wotum nieufności ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi.

Błaszczak podkreślił, że debata ma odbyć się w tym samym czasie co pogrzeb matki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - Jadwigi Kaczyńskiej. W uroczystości chcą wziąć udział posłowie i senatorowie PiS.

"Złożyłem do marszałek Kopacz wniosek o przeniesienie debaty na temat wniosku o wotum nieufności wobec ministra Arłukowicza na czwartek. Nie ma jeszcze odpowiedzi" - poinformował w poniedziałek PAP Błaszczak.

"Z tego co słyszę w kuluarach, nie ma specjalnie dobrego klimatu ku temu, ponieważ w środę po południu premier Donald Tusk wyjeżdża do Davos. Moim zdaniem elementarna przyzwoitość wskazywałaby na to, że debata zostanie przesunięta. Może być przesunięta także na piątek, bo wówczas premier wraca na sejmowe głosowania" - dodał Błaszczak.

Ostateczna decyzja o tym, czy debata nad odwołaniem ministra zostanie przełożona, zapadnie we wtorek na popołudniowym posiedzeniu Konwentu Seniorów.

Debata i głosowanie nad wnioskiem PiS musi odbyć się na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu.

Zgodnie z konstytucją, wniosek o wyrażenie ministrowi wotum nieufności "może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia". Według Regulaminu Sejmu, rozpatrzenie wniosku o wyrażenie wotum nieufności przez Sejm i poddanie go pod głosowanie następuje na najbliższym posiedzeniu przypadającym po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia i nie później niż na następnym posiedzeniu.

Klub PiS złożył wniosek o odwołanie Arłukowicza na początku grudnia.

Sejm odwołuje ministra większością ustawowej liczby posłów.

W środę o godzinie 12 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie będzie odprawiona msza św. żałobna w intencji Jadwigi Kaczyńskiej. Pogrzeb odbędzie się na warszawskich Starych Powązkach. Ciało Jadwigi Kaczyńskiej zostanie złożone w rodzinnym grobowcu.

W pogrzebie chcą uczestniczyć przedstawiciele PiS z całej Polski oraz licznych organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. Wielu z nich przybędzie do Warszawy autokarami. (PAP)

tgo/ ajg/ par/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz